• Sākums >
  • Rīgas ZOO dalība starptautiskajās organizācijās 2016. gadā

Rīgas ZOO dalība starptautiskajās organizācijās 2016. gadā

Reģ Nr. 1-08/9/2016

Projekta mērķis

1.Daudzveidīgas un kvalitatīvas Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas uzturēšana un demonstrēšana. 2.Dzīvnieku labturības un veterināro standartu uzturēšana, dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabošana. 3.Dalība sugu vairošanas programmās un pētījumos nebrīvē. 4.Darbinieku profesionālās kvalifikācijas uzturēšana un attīstīšana.

Projekta uzdevumi

1.Starptautiskā līmenī saņemt un dalīties ar informāciju par retu, apdraudētu, sabiedrības izglītošanai svarīgu dzīvnieku sugu nebrīves populāciju turēšanu, vairošanu un demonstrēšanu. Piedalīties EAZA darbā – dalība EEP (apdraudētu sugu Eiropas programma) un ESB ( Eiropas ciltsgrāmatas). 2.Uzturēt dzīvnieku datu bāzi ZIMS, aktīvi darboties starptautiskajā vidē, palielināt dzīvnieku nodaļu vadītāju un veterinārārstu ieguldījumu dzīvnieku turēšanas dokumentēšanā.

Projekta rezultāti

1.Dzīvnieku apmaiņa galvenokārt starp EAZA dalīborganizācijām. 2.Dalība 30 EEP (apdraudētu sugu Eiropas programma) un 35 ESB ( Eiropas ciltsgrāmatas) 3.Piedalīšanās EAZA gada konference Belfāstā (Ziemeļīrija), bezmugurkaulnieku, abinieku, rāpuļu, sīko zīdītāju, plēsēju ekspertu grupu (TAG – Taxon Advisory groups) sanāksmēs, kā arī EAZA Direktoru dienā ( Directors` day). 4.RNZD kolekcijas dzīvnieku datu savākšana, droša glabāšana un starptautiska lietošana; starptautiskās ZIMS datu bāzes lietošana.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 31.12.2016
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 27 200.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.