• Sākums >
  • Dabas izzinošā taka bērnu attīstībai vidē

Dabas izzinošā taka bērnu attīstībai vidē

Reģ Nr. 1-08/9/2014

Projekta mērķis

Veicināt pirmsskolas vecuma bērnu vides izglītošanu un audzināšanu, jau no mazotnes aicinot bērnus vērot un izzināt dabu un vidi visapkārt, tā mācot viņiem novērtēt un saudzēt apkārtējās vides dabas bagātības .

Projekta uzdevumi

Problēma: Pietrūkst speciāli veidotu vietu, kur nodarbojoties ar dažādām aktivitātēm, pirmsskolas vecuma bērni ar interesi izzinātu apkārtējo dabu un vidi. Iestādes teritorija ir plaša, tādēļ ir iespēja izveidot dažādas aktivitātēm un vides izzināšanai piemērotas vietas. Uzdevumi: 1. Dabas izzinošās takas bērnu attīstībai vidē izplānošana. Takas garums 50 metri, platums – 1metrs. 2. Saskaņošana ar ekspertiem, ņemot vērā teorētisko pamatojumu, pirmsskolas vecuma bērnu attīstības īpatnības. 3. Dažādu dabas materiālu sagādāšana takas izveidei. Vietējās sabiedrības iesaistīšana akmeņu sagādē. 4. Takas izveidošana. Rakšanas, materiālu ieklāšanas, betonēšanas darbi. Virsējā raksta no akmeņiem betonā izveide atbilstoši projektam. 5. Takas prezentēšana. Veicamo uzdevumu takā demonstrēšana, takas izmantošanas nozīme pirmsskolas vecuma bērnu attīstībā, sapratnes un attieksmes veidošanā. 6. Atsauksmju un rezultātu izvērtēšana. Uzlabojumi.

Projekta rezultāti

1. Iestādes teritorijā tiks izveidota ‘’Dabas izzinošā taka bērnu attīstībai vidē’’ – 50m , kurā savu laiku lietderīgi varēs pavadīt gan bērni, gan bērnu vecāki, gan vietējie pagasta iedzīvotāji. 1. Tiks uzlabota bērnu fiziskā veselība un psihoemocionālais stāvoklis. 2. Tiks nodrošinātas mērķtiecīgas aktivitātes brīvā dabā, radītas no dabas materiāliem. 3. Pirmsskolas vecuma bērniem tiks radīta iespēja izzināt un iepazīt dabu un vidi ap mums, tādēļ rotaļājoties brīvā dabā un apzinoties mums piederošās dabas bagātības, bērniem veidosies videi draudzīga un saudzīga attieksme jau no bērnības. 4. Tiks nodrošināta projekta publicitāte; - izveidots sižets TV, informācija mājaslapā, raksts novada laikrakstā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 29.08.2014
Īstenotājs Veselavas pirmsskolas izglītības iestāde
Veselavas pag., Vālodzes,
Projekta kopējās izmaksas 5 714.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 286.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 286.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.