• Sākums >
  • Bērnu nometne „Enerdžaizers”

Bērnu nometne „Enerdžaizers”

Reģ Nr. 1-08/99/2014

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir bērnu un jauniešu izglītošana alternatīvās enerģijas iegūšanas un izmantošanas jomā, veicot praktiskus uzdevumus un izvērtējot personīgo ietekmi uz vidi.

Projekta uzdevumi

Ikdienā bērni un jaunieši saskaras ar dažādām vides problēmām un arī to risinājumiem, bet bieži vien neaizdomājas par to risinājumiem vai mazināšanu. Pilsētā dzīvojošiem iedzīvotājiem ir vāja izpratne un iespējas izmantot alternatīvos energoresursus. Pilsētās parasti ir centralizētā ūdens apgāde, elektrība, apkure un kanalizācija, kā arī atkritumu savākšana, tādējādi ierobežojot izpratni par šo pakalpojumu rašanos un sekām. Nometnes gaitā tiks iepazīti dažādi šo resursu iegūšanas, izmantošanas un seku neitralizēšanas risinājumu. Tāpat nometnē bērniem un jauniešiem tiks veidota izpratne par vides resursu saudzējošu saimniekošanu, izpratne par pilsētvides saimniekošanu un individuālo ietekmi uz to.

Projekta rezultāti

Nometnes gaitā notiks apmācība un pētniecības darbi dabā, kā arī konstruktīvo risinājumu izpilde: • tiks pētīta dažāda atkritumu sadalīšanās dabā; • saldināto dzērienu negatīvā ietekme uz dažādiem materiāliem; • tiks radīts saules kolektors siltā ūdens iegūšanai; • aplūkotas ūdens filtrēšanas iespējas; • tiks radīti mazizmēra vēja rotori. Visi uzdevumi tiks orientēti uz iemaņu iegūšanu, ko nometnes dalībnieki var ar nelieliem ieguldījumiem radīt paši, iespēju robežās radītie objekti būs paņemami līdzi pēc nometnes noslēguma.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 01.10.2014
Īstenotājs Neformālās izglītības atbalsta fonds
Rīga, Kaļķu iela 1-408, LV-1658
Projekta kopējās izmaksas 3 563.50 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 379.50 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 363.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.