• Sākums >
  • Analītisks raidījumu cikls par dabu un videi draudzīgas saimniekošanas iespējām - „Zaļais īpašums”

Analītisks raidījumu cikls par dabu un videi draudzīgas saimniekošanas iespējām - „Zaļais īpašums”

Reģ Nr. 1-08/975/2008

Projekta mērķis

Aicināt saimniekus meklēt saimniekošanas iespējas dabas aizsargājamās teritorijās un citur - atbilstoši ilgtspējīgas attīstības principiem. Veidot Latvijas iedzīvotājos pozitīvu attieksmi un rosināt uz rīcības maiņu par labu dabas daudzveidības saglabāšanai ES „ Natura 2000”teritorijās, kā arī ārpus tām. Uzlabot komunikāciju un savstarpējo izpratni zemes īpašniekiem, speciālistiem, valsts un pašvaldības darbiniekiem.

Projekta uzdevumi

1.Rādīt zemes īpašnieku pieredzi pēc jaunā, plašā ES „ Natura 2000” teritoriju tīkla izveidošanas Latvijā. 2.Turpināt informēt par jaunām iespējām un problēmu risinājumiem šajās teritorijās. 3. Skaidrot ilgtspējīgas saimniekošanas nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā , iedzīvotāju veselības un augstas dzīves kvalitātes nodrošināšanā. 4. Parādot konkrētus objektus, veikt Latvijas iedzīvotāju un ekotūristu izglītošanu vides aizsardzības jomā

Projekta rezultāti

Sagatavoti 48 13 minūšu gari raidījumi, kas katru nedēļu tiek pārraidīti Latvijas televīzijas 1. kanālā. Latvijas iedzīvotāji saņem regulāru informāciju par saimniekošanas iespējām Natura 2000 teritorijās, gan ārpus tām. Ar raidījumu starpniecību saimnieki dalās pieredzē un tiek rosināti aktīvai, pozitīvai rīcībai atbilstoši ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem. Tiek popularizēta vides aizsardzības nozare Latvijā, tās speciālistu un vadošo darbinieku skaidrojumi par aktuālām problēmām īpašumu apsaimniekošanā un naudas līdzekļu piesaistīšanā. Palielinās pilsētnieku interese par dabu. Izglītojas ekotūristi.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 30.12.2011
Īstenotājs Labvakar
Rīga, Dzirnavu iela 128, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 84 248.24 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 69 242.63 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 55 393.82 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.