• Sākums >
  • Zirgs kā videi draudzīgs, alternatīvs pārvietošanās līdzeklis

Zirgs kā videi draudzīgs, alternatīvs pārvietošanās līdzeklis

Reģ Nr. 1-08/8/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir rosināt, it īpaši lauku teritorijās, pārvietoties ar zirgu, mazāk ar autotransportu, lai mazinātu kaitīgos izmešus (CO2) un mazinātu ietekmi siltumnīcas efekta veidošanā, kā arī salīdzināt un izprast atšķirību starp ekoloģisku pārvietošanos ar zirgu pajūgu un jāšus vai ar automašīnu un to iekšdedzes dzinēju kaitīgo izmešu piesārņojumu, mērķis ir veicināt izpratni par vidi un dabu, tās problēmām un motivēt aktīvai darbībai vides aizsardzībā, kā arī popularizēt vienu no videi draudzīgās aktīvās atpūtas un izklaides veidiem – jāšanu ar zirgu, parādot jauniešiem iespēju kā aktīvi, radoši un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, mazinot risku pievērsties mazkustīgam dzīvesveidam pavadot pārāk daudz laika pārvietojoties ar autotransportu vai telpās pie datora.

Projekta uzdevumi

Attīstoties dzīves līmenim un mazkustīgam dzīvesveidam - pasīvai sēdēšanai autotransportā, iekļaujot nelabvēlīgo vides piesārņojumu no izplūdes gāzēm, informācijas tehnoloģijām, arvien biežāk, arvien jaunāki bērni iegūst veselības problēmas, kas veidojas no mazkustīgā dzīvesveida ar visām no tā izrietošām sekām. Tādēļ nepieciešams popularizēt tieši jauniešiem alternatīvu atpūtas un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas veidu svaigā gaisā –jāšanu zirga mugurā, braukšanu ar ratiem, apvienojot šo nodarbi ar radošām aktivitātēm – jāšanas maršruta izstrādāšanu un zirga dzīves, ēšanas paradumu izzināšanu, salīdzināt zirga pilnu enerģijas cikla ražošanu (apēstā barība – enerģijas izlietojums – zirgāboli kā atlikums) ar auto dzinēja enerģijas ražošanu (degviela – iegūtā enerģija – izplūdes gāzes). Projekta laikā tiks parādīta jāšanas pozitīvā ietekme veselīga dzīvesveida nostiprināšanai un sporta iemaņu veidošanai kā alternatīva pasīvai sēdēšanai autotransportā, iekļaujot nelabvēlīgo vides piesārņojumu no izplūdes gāzēm un kaitīgo ietekmi. Jāšanas labvēlīgā ietekme uz cilvēku vērojama gan slimiem, gan veseliem cilvēkiem. Zirgam ir pats lielākais biolauks, kas pozitīvi uzlādē cilvēku. Svaigā gaisā jājot attīrās plaušas, uzlabojas asinsrite un sirdsdarbība, tiek trenēti gandrīz visi muskuļi. Tāpat cilvēkos notiek psiholoģiskas izmaiņas – attīstās lielāka pacietība, izturība, koordinācija un prasme pārvarēt bailes, mērķtiecība, ieaug pozitīva attieksme pret dzīvniekiem – prasme par to rūpēties, mīlēt un nedarīt pāri. Piedaloties projekta pasākumos, dalībnieki varēs izmēģināt jāt veiklības maršrutos ar zirgiem, kā arī piedalīties jautrības stafetēs. Lai attīstītu ne vien fiziskās spējas, bet tajā pat laikā arī jauniešu radošumu, tiks izpētīti un izveidoti jāšanas maršruti . Tāpat tiks sniegta iespēja iepazīties ar vēl citām jāšanas iespējām un braukšanu ar ratiem ļoti dažādos virzienos. Tādējādi piedāvājot uzlabot savu fizisko formu, par ko varēs pārliecināties skolā, sporta stundās, saglabātu veselīgu dzīvesveidu, norūdīties, izmantotu pasākumus kā saturīga brīvā laika pavadīšanas veidu, mācīties veidot sapratni ar dzīvo būtni – zirgu, apgūt tādas prasmes kā atbildības sajūta, pacietība, neatlaidība, savu spēku koncentrēšana, rūpēšanās par dzīvnieku

Projekta rezultāti

Tiks izveidota filmiņa par zirgu kā alternatīvu pārvietošanās veidu un materiāls kā salīdzinājums par zirga pilnu enerģijas cikla ražošanu (apēstā barība – enerģijas daudzums – zirgāboli kā atlikums) ar auto dzinēja enerģijas ražošanu (degviela – iegūtā enerģija – izplūdes gāzes). Izveidoti jāšanas maršruti.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 15.07.2015
Īstenotājs Jātnieku sporta klubs "Demora"
Tārgales pag., Ventspils nov., "Laimiņas", Dokupes ciems, LV-3621
Projekta kopējās izmaksas 2 797.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 097.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.