• Sākums >
  • Apceļo pirmo Latvijas ģeoparku - Ziemeļvidzemē!

Apceļo pirmo Latvijas ģeoparku - Ziemeļvidzemē!

Reģ Nr. 1-08/87/2016

Projekta mērķis

Projekta galvenais mērķis vairot vietējo cilvēku vides apziņu, pašapziņu un zināšanas ģeoloģijas jomā, konkrēti - ir parādīt cilvēkiem, ka Ziemeļvidzeme ar savu ģeoloģisko mantojumu - sarkano devona smilšakmeņu (‘Old Red’) atsegumiem, leduslaikmeta reljefa veidojumiem un tradicionālajām agrārajām ainavām un pastorālo ainavu reliktiem ir izcila visas Eiropas mērogā.

Projekta uzdevumi

Lai risinātu minēto problēmu un aktivizētu izzinošu Ziemeļvidzemes apceļošanu Projekts paredz sekojošo: 1. Izveidot teritorijas apskates vietu karti ar iezīmētām nozīmīgām ģeovietām, visām dažādu projektu gaitā radītajām takām un velomaršrutiem.; 2. Karte būs komplektā ar bukletu, kurā tiks apkopota visa būtiskākā informācija par Ziemeļvidzemes ģeoparka ģeoloģiskajiem veidojumiem – to izcelsmi, zinātnisko nozīmīgumu un kultūrvēsturisko pagātni.; 3. Kartes un bukleta atvēršana notiks kā 3 pārgājienu sērija 3 Ziemeļvidzemes novados – Mazsalacā, Rūjienā un Naukšēnos; 4. Kartes un bukleta informācija, sagatavota atbilstoši tīmekļa īpatnībām, tiks ievietota arī biedrības Ziemeļvidzemes ģeoparks mājaslapā www.geoparks.lv ar saitēm pašvaldību un citām mājaslapām.

Projekta rezultāti

1. Veikti 3 izglītojoši pārgājieni 3 Ziemeļvidzemes novados; 2. Sagatavots, izdots un izplatīts buklets 24 lpp. 2100 eks.; 3. Sagatavota, izdota un izplatīta karte A2 formātā 2100 eks. 4. Sagatavotā informācija ievietota biedrības Ziemeļvidzemes ģeoparks mājaslapā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Ziemeļvidzemes ģeoparks
Naukšēnu pag., "Jēči", LV-4244
Projekta kopējās izmaksas 6 438.98 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 770.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.