Gribu būt ornitologs!

Reģ Nr. 1-08/87/2014

Projekta mērķis

Projekta īstermiņa mērķis ir sagatavot un novadīt nometni 21 jaunietim vecumā no 14–18 gadiem (mācās 7.–12. klasē) un Vecāku dienu. Ilgtermiņa mērķi: Veicināt jauniešu interesi par Latvijas putnu faunu un pilnveidot viņu zināšanas par valstī sastopamajām sugām un mūsdienīgām putnu pētniecības metodēm. Attīstīt sadarbību dažāda vecuma putnu izpētes entuziastu un profesionāļu starpā.

Projekta uzdevumi

Uzdevumi: 1. Veikt nometnes sagatavošanas darbus. 2. Īstenot septiņu dienu dabas izglītības nometni jauniešiem. 3. Iepazīstināt vecākus un citus pieaugušos ar nometnē apgūto nometnes pēdējās divās dienās. 4. Izvērtēt nometnes norisi. 5. Aicināt jauniešus kā brīvprātīgos piedalīties dažāda veida putnu pētījumos.

Projekta rezultāti

Rezultāti: 1. Nometnē piedalījies 21 jaunietis vecumā no 14–18 gadiem (mācās 7.–12. klasē) no visas Latvijas. 2. Nometnes dalībnieki vidēji par 50 % uzlabojuši savas zināšanas par Latvijas putniem un to pētīšanas metodēm. 3. Nometnes dalībnieki apkopos nometnē iegūtos datus un prezentēs tos Vecāku dienu laikā (par nometnes apkārtnē konstatētajām putnu sugām, pūču atrijām, putnu būrīšu kontrolēm, gatavošanu un izvietošanu, putnu gredzenošanu, putnu balsu ierakstīšanu un apstrādi). 4. Nometnes piecu darba dienu laikā ar lekcijām un nodarbībām par dažādām putnu grupām un to pētīšanas metodēm uzstājušies 7 lektori. 5. Vecāku dienās piedalīsies 40 pieaugušie, kā klausītāji un 10 putnu pētnieki ar ziņojumiem. 6. Publicēti divi raksti žurnālā “Putni dabā” un vismaz piecas ziņas citos medijos par nometni. 7. Izveidots komunikāciju tīkls starp jaunajiem putnu pētniekiem un pieredzējušiem ornitologiem – vismaz puse no nometnes dalībniekiem (vismaz desmit jaunieši) iesaistīsies dažādos putnu pētījumos kā brīvprātīgie.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.08.2014
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 5 755.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 940.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 940.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.