Nats Velo Rats

Reģ Nr. 1-08/82/2016

Projekta mērķis

Veicināt liepājnieku izpratni par riteņbraukšanu kā ilgtspējīgo pārvietošanās veidu ikdienā, piedāvājot iesaistīties regulāros velo-braucienos Liepājā un Liepājas apkārtnē. Tādējādi palielinātos to cilvēku skaits, kas pārvietojas ar velosipēdu, uzlabotos gaisa kvalitāte Liepājā un tās apkārtnē un liepājnieku veselības stāvoklis, kā arī tiktu veicinātas pozitīvas klimata pārmaiņas.

Projekta uzdevumi

1. Organizēt 21 velobraucienu Liepāja un Liepājas apkārtnē, katru piektdienas vakaru laika posmā no 13.maija līdz 30. septembrim. 2. Piedalīties 3 velobraucēju skaitīšanas pasākumos, nodrošinot divos skaitīšanas punktos siltu tēju un ūdeni visiem riteņbraucējiem. 3. Organizēt akcijas uzsākšanas pasākumu 14.maijā - velosipēdistu parādi, sasaistot to ar velofestivāla Boltik Baik 2016 noslēguma pasākumiem. 4. Organizēt akcijas noslēguma pasākumu, sasaistot tos ar Eiropas mobilitātes nedēļas aktivitātēm, t.s. arī ar Dienu bez Auto. 5. Piedāvāt akcijas dalībniekiem nokārtot velobraukšanas eksāmenu un iegūt velobraucēja tiesības pirms pirmā velobraucienā. 6. Nodrošināt akcijas dalībniekiem iespēju bezmaksas veikt savu divriteņu apkopi pašapkalpošanās velodarbnīcā Radi Velo Pats pirms katra izbrauciena. 7. Nodrošināt 10 akcijas dalībniekiem velosipēdus, gadījumā ja dalībniekam nav sava divriteņa (salūza, nozagts, nav vēl iegādāts) un dalībnieks ir motivēts piedalīties velobraucienos. 8. Veikt drošības instruktāžu pirms katra brauciena visiem dalībniekiem, pēc nepieciešamības arī angļu un krievu valodās. 9. Nodrošināt katru dalībnieku ar atstarojošo vesti, uz kura ir redzams akcijas nosaukums un logo, kā arī organizatoru un finansētāju logo.

Projekta rezultāti

1. Katrā velobraucienā piedalās vidēji 15 cilvēku, t.i., 300 cilvēku visa projekta laikā. Informāciju par katra brauciena apmeklētību var iegūt no speciāli izveidotām dalībnieku uzskaites lapām. 2. Iegūta konkrēti dati par velobraucēju daudzumu Liepājā, ko apliecina velosipēdu skaitīšanas pasākumos fiksētā informācija skaitīšanas lapās. 3. Dalībnieki iepazīstas viens ar otru, ir gatavi iesaistīties turpmākajās biedrības aktivitātēs. Informācijas avots: dalībnieku lapas, informācija un foto galerijas biedrības mājas lapā www.radividipats.lv 4. Dalībnieki novērtē dienu bez auto, bez sastrēgumiem, gūst prieku no svaiga gaisa, ir ar mieru arī turpmāk pārvietoties ar velosipēdiem. Informācijas avots: dalībnieku lapas, informācija biedrības mājas lapā un sociālo tīklu kontos. 5. Palielinās to liepājnieku skaits, kuri ir ieguvuši velobraucēja tiesības.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Radi vidi pats
Liepāja, Vecā Ostmala 54, LV-3401
Projekta kopējās izmaksas 5 810.76 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 337.76 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 692.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.