STEGAI pa pēdām

Reģ Nr. 1-08/80/2016

Projekta mērķis

Veicināt sabiedrības izpratni par vides izglītības un aizsardzības nozīmīgumu mūsdienās. Akcijas veidā netieši izglītojot iesaistītos par Ventastega Curonica (turpmāk –Stega) kā pasaules nozīmes arheoloģisku retumu.

Projekta uzdevumi

1. Veicināt projektā iesaistīto izpratni par bioloģisko daudzveidību un dabas pamatnes vērtībām mums apkārt, iesaistot akciju norisēs. 2. Informēt par dzīvnieku evolūcijas procesu, tostarp, par primitīvajiem četrkājiem kā, piemērām, Ventastega Curonica, kas atklāts Ketleru atsegumos; 3. Izveidot publiski pieejamu Ventastega Curonica akmens skulptūru; 4. Izstrādāt Stegas zupas recepti un iedzīvināt Ventastega Curonica godināšanas pasākuma tradīciju Skrundā. 5. Sniegt informāciju plašsaziņas līdzekļos par projektā realizējamo akciju norisi, tādējādi netieši iesaistot to sabiedrības daļu, kas projektā nepiedalās, bet būs par to informēti

Projekta rezultāti

1. Akcijā “Stegai pa pēdām” 22 vides aģenti un citi interesenti izglītoti par bioloģisko daudzveidību un dabas pamatnes vērtībām. 2. Akcijā “Izgatavo savu stegu” izveidotas 20 māla stegas. 3. Izgatavots un uzstādīts akmeņkaļa autordarbs – 1 stegas skulptūra. 4. Veselīgās un sātīgās Stegas zupas receptes veidošanā iesaistīti ne mazāk kā 40 iedzīvotāji. Zupas pagatavošanas un degustācijas akcijā “Sagaršo stegu” iesaistīti ap 80 iedzīvotājiem. 5. Ievietotas vismaz 5 informācijas par projekta akciju norisi plašsaziņas līdzekļos.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Ventas krasti
Skrundas, Skrundas nov., Kalēju iela 4, LV-3326
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.