• Sākums >
  • Dabas izziņas pasākums “Piliens dabas”

Dabas izziņas pasākums “Piliens dabas”

Reģ Nr. 1-08/74/2016

Projekta mērķis

Radīt dabas izzināšanai un vides apziņas veidošanai draudzīgu vidi - rīkot publisku dabas izziņas pasākumu “Piliens dabas”, kura galvenais mērķis ir vides izglītība un audzināšana. Pasākumā vienkopus ar daudzveidīgu metožu palīdzību būs iespēja izzināt dabu, galvenokārt par ūdens un smilšakmens atsegumu tēmu. Pasākuma gaitā profesionāļu pavadībā, aktīvi un radoši darboties kopā ar draugiem, ģimeni, atklāt dabas aspektus, kas ikdienas gaitās paliek nepamanīti, veidot atbildīgu attieksmi pret dabas vidi, uzlabot zināšanas un prasmes kā saglabāt un celt vides kvalitāti ikviena cilvēka dzīvē, lai nodrošinātu dabas aizsardzību un ilgtspējīgu tās izmantošanu.

Projekta uzdevumi

Būtiskākie projektā izvirzītie uzdevumi: 1. Organizēt dabas izziņas pasākumu ūdens un smilšakmens atsegumu tematikā ar mērķi veidot un attīstīt vides apziņu, popularizēt vides izglītību dažādu paaudžu vidū, īpaši pievēršot uzmanību ģimenēm ar bērniem; 2. Kvalitatīva un saturiski jēgpilna pasākuma īstenošanai uzrunāt pieredzējušus vides speciālistus, dabas entuziastus, kuri daloties ar savām zināšanām un pieredzi realizēs tematiskas darbnīcas par pasākuma tēmu; 3. Iesaistīt Mazsalacas novada iedzīvotājus un viesus aktīvi līdzdarboties dabas izziņas pasākumā, piedalīties darbnīcās, aktivitātēs un paplašināt savas zināšanas par dabas aizsardzības aktualitātēm, iespējām iesaistīties problēmu risināšanā.

Projekta rezultāti

1. Realizētas dabas izziņas darbnīcas, jo īpaši ūdens un smilšakmens atsegumu tematikā; 2. Projekta īstenošanā iesaistīts vismaz 1 dabas vides speciālists - eksperts kā pasākuma “Piliens dabas” satura konsultants; 3. Iesaistīti 10-15 brīvprātīgie jaunieši; 4. Darbnīcu vadīšanā iesaistīti savas jomas speciālisti no dabas videi draudzīgām un izglītību veicinošām organizācijām, iesaistīti vismaz 8 speciālisti; 5. Pasākumā piedalījušies vairāk kā 300 dalībnieku, kas iesaistīti pasākuma īstenošanā, piedalījušies kā dalībnieki, to vidū Mazsalacas novada iedzīvotāji un viesi, kas motivēti ikdienā rīkoties dabai draudzīgi.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Jauniešu vētra
Rīga, Kurzemes prospekts 114-99, LV-1069
Projekta kopējās izmaksas 5 674.09 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 664.72 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 665.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.