Latvijas dabas bagātības

Reģ Nr. 1-08/71/2016

Projekta mērķis

Apzināt un veidot sabiedrības izpratni par Latvijas dabas daudzveidību, uzsākt vienotu dabas vērtību kopuma formulēšanu.

Projekta uzdevumi

1. Mājas lapas un aplikācijas izveide; 2. Vismaz 2 brokastis/diskusijas ar dažādu jomu pārstāvjiem; 3. Vismaz 3 diskusijas augstskolās “Kas veido dabas kanonus”? 4. Diskusija sarunu festivālā Lampa Cēsīs 2016.g 1.-2.jūlijā; 5. Vismaz 10 publikācijas/sižeti medijos, kuros tiek atspoguļoti kampaņas mērķi un gaita. Mājas lapas un aplikācijas izveide. Mājas lapā būs iespējams iepazīties ar informāciju par kampaņu un aktuālajiem pasākumiem tās ietvaros. Tāpat auditorija tiks aicināta iesniegt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas dabas bagātības – šie foto uzņēmumi ļaus veidot izpratni par to, ko Latvijas iedzīvotāji uzskata par vispārpieņemtu Latvijas dabas vērtību, kā arī kalpos kā uzskates materiāls diskusijām un piesaistīs sabiedrības uzmanību. Fotogrāfijas tiks publicētas arī īpaši izveidotā aplikācijā, par tam būs iespējams balsot, kā arī cilvēki tiks aicināti ar tam dalīties sociālajos medijos. Mājas lapu/ aplikāciju apmeklēs vismaz 1000 cilvēku, fotogrāfiju konkursam pieteiksies vismaz 200 dalībnieki. Vismaz 2 brokastis/diskusijas ar dažādu jomu pārstāvjiem, to skaitā, dabas aizsardzības organizāciju pārstāvjiem, māksliniekiem, biologiem, ģeogrāfiem, filozofiem utt., meklējot atbildi uz jautājumu – kas ir Latvijas dabas bagātības, kas ir tās vērtības, kuras dogmatiski tiek pieņemtas par svarīgam, kas ir tās, par kurām nepietiekami daudz tiek runāts? Šīs diskusijas vadīs profesionāls moderators un Pasaules Dabas Fonda eksperts, tās tiks filmētas un būs publiski pieejamas. Vismaz 3 diskusijas augstskolās “Kas veido dabas kanonus”? Pasaules Dabas Fonda eksperts Uģis Rotbergs uzstāsies vismaz 3 augstskolās ar lekciju/diskusiju par Latvijas vispārpieņemtajām dabas vērtībām. Kopumā diskusijas apmeklēs vismaz 75 studenti. Diskusija sarunu festivālā Lampa Cēsīs 2016.g 1.-2.jūlijā. Kampaņas ietvaros Latvijas dabas bagātību jautājums tiks diskutēts arī sarunu festivālā LAMPA. Festivālu 2015.gadā apmeklēja 3500 apmeklētāju.

Projekta rezultāti

1. Mājas lapas un aplikācijas izveide; Mājas lapu/ aplikāciju apmeklēs vismaz 1000 cilvēku, fotogrāfiju konkursam pieteiksies vismaz 200 dalībnieki; 2. Noorganizētas vismaz 2 brokastis/diskusijas ar dažādu jomu pārstāvjiem; 3. Noorganizētas 3 diskusijas augstskolās “Kas veido dabas kanonus”? Kopumā diskusijas apmeklēs vismaz 75 studenti. 4. Noorganizēta uzstāšanās sarunu festivālā Lampa Cēsīs 2016.g 1.-2.jūlijā; 5. Nodrošināti vismaz 10 publikācijas/sižeti medijos. 6. Mājas lapas un aplikācijas izveide. 7. Diskusija sarunu festivālā Lampa Cēsīs 2016.g 1.-2.jūlijā. Kampaņas ietvaros Latvijas dabas bagātību jautājums tiks diskutēts arī sarunu festivālā LAMPA. Festivālu 2015.gadā apmeklēja 3500 apmeklētāju.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Pasaules Dabas fonds
Rīga, Elizabetes iela 8-4, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 15 038.67 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 11 238.67 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.