• Sākums >
  • Videi draudzīgi mazdārziņi un sētas

Videi draudzīgi mazdārziņi un sētas

Reģ Nr. 1-08/68/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīgu saimniekošanu mazdārziņos un vienģimeņu māju sētās. Tā laikā tiks padziļinātas mērķauditorijas zināšanas par bioloģiskiem augu aizsardzības un augsnes kvalitātes uzlabošanas līdzekļiem, augu sēklu izcelsmi, ilgtspējīgu dārzu ierīkošanas principiem, t.sk. kompostēšanu. Tā laikā tiks palielināta iedzīvotāju iesaistīšanās Olaines ciematu kopienas vides problēmu risināšanā.

Projekta uzdevumi

1. Apzināt un apkopot videi draudzīgas saimniekošanas pamatprincipus un padomus mazdārziņu un vienģimeņu māju sētu īpašniekiem; 2. Aktualizēt videi draudzīgu mazdārziņu ierīkošanu Olaines novada ciemos;

Projekta rezultāti

1. Apkototi ekspertu viedokļi un izdota rokasgrāmata „Videi draudzīga mazdārziņa ierīkošana” 100 eksemplāros; 2. Izveidoti 10 video sižeti ar padomiem par videi draudzīgu mazdārziņu ierīkošanu; 3. Apbalvoti seši īpašnieki divās konkursa nominācijās – skaistākais un videi draudzīgākais dārzs un sēta; 4. Izvietoti 10 informatīvi vides banneri Olaines novada ciematos, kas aktualizē videi draudzīgu dārzu ierīkošanu; 5. „Ražas svētkos” piedalījušies 150 interesenti Jāņupē, kuru laikā dalībnieki tiek iepazīstināti ar projekta rezultātiem un gūst papildu zināšanas un prasmes par videi draudzīgu saimniekošanu; 6. Izstrādāta un nosūtīta rekomendācijas vēstule Olaines novada pašvaldībai, atkritumu apsaimniekotājiem un kooperatīvu valdēm par atkritumu samazināšanu un apsaimniekošanu; 7. Iegūtas vismaz trīs publikācijas plašsaziņas līdzekļos par projekta rezultātiem.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 17.10.2016
Īstenotājs Jāņupes iedzīvotāji
Jāņupe, Lazdas 2611, LV-2113
Projekta kopējās izmaksas 12 749.80 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 523.87 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.