• Sākums >
  • Eju es gar Vaidaviņas krastiem!

Eju es gar Vaidaviņas krastiem!

Reģ Nr. 1-08/63/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veidot sabiedrības izpratni par upju unikālo nozīmi vidē un sniegt savādāku pieeju kā izzināt apkārtējo dabu, vidi un mūsu bagātībām.

Projekta uzdevumi

1. Pilnveidot un dažādot Vaidavas dabas taku, izveidojot jaunus floristikas objektus visas takas garumā, izveidojot drošu pieeju pie “Veselības avota”, uzstādot papildus jaunus interaktīvus, skatāmus objektus dabas takā; 2. Iztulkot esošo stendu informāciju angļu valodā; 3. Veicot uzsaukumus un aicinājums, iepazīstināt skolu jaunatni un bērnudārzu bērnus ar dabas taku un Latvijas dabas unikālajām vērtībām, organizējot pārgājienus vides gides vadībā; 4. Sniegt iespēju apkārtējiem iedzīvotājiem, viesiem iepazīt Vaidavas upi, tīrības problēmas, rosināt izpratni par vides daudzveidību, upes biotopiem, organizējot seminārus; 5. Organizēt pasākumu “Vaidavings” – aktīvās atpūtas dienu visai ģimenei, straujās avotainās, daudzveidīgās upes Vaidavas krastos; 6. Organizēt sarunu un filmu par dabu skatīšanos brīvdabā, pieaicinot dabas draugus; 7. Reklamēt Vaidavas upi kā unikālu tūrisma objektu, veicinot cilvēku veselīgu atpūtu pie ūdeņiem, paralēli “sildot” arī mūsu ekonomiku, iepērkoties mūsu veikalos, iegādājoties vietējos ražojumus, apmeklējot paralēli mūsu pasākumus, draudzējoties ar mūsu cilvēkiem.

Projekta rezultāti

1. Pilnveidota, dažādota Vaidavas dabas taka; 2. Iztulkota informācija angļu valoda, kas sniedz iespēju ārvalstu tūristiem iepazīt Vaidavu; 3. Radīta vairāk kā 160 skolu jaunatnes un bērnudārzu bērnu izpratne par dabas norisēm un vērtībām mums apkārt, par mūsu pienākumiem un motivāciju saglabāt unikālo, vienreizējo; 4. Notikumu kopumā veikta vairāk kā 300 cilvēku iepazīstināšana ar Vaidavas dabas taku, ar vides problēmām, to ietekmi uz mums un risināšanas iespējām, ar iespēju dabā atpūsties neierastā veidā, brienot pa upi; 5. Noorganizēts vienreizīgs, aizraujošs, ģimenisks, izzinošs pasākums brīvdabā “Vaidavings”, kuru apmeklēs un piedalīsies vairāk 400 cilvēki; 6. Filmu un sarunu pasākumos piedalās vairāk kā 60 cilvēki; 7. Palielināsies tūristu skaits, kas iepazīs Vaidavas upi, izgaršos avotu ūdeņu dažādās garšas, iebridīs Vaidavā un izbaudīs tās auksto straumi, pastāstīs par mums citiem un atgriezīsies atkal un atkal.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.08.2016
Īstenotājs Apes Jauniešu klubs "Sliedes"
Ape, Apes nov., Pasta iela 35a, LV-4337
Projekta kopējās izmaksas 3 279.33 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 459.50 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 460.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.