• Sākums >
  • Vides aizsardzības nometne “Šī zeme- mājas mums visiem”

Vides aizsardzības nometne “Šī zeme- mājas mums visiem”

Reģ Nr. 1-08/5/2015

Projekta mērķis

Veidot izpratni, ka uz Zemes cilvēks dzīvo kopā ar citām dzīvām būtnēm, ka vide nav tikai mūsu šodienas patēriņam, bet būs nepieciešama arī nākotnē dzīvojošiem; mainīt nometnes dalībnieku un sabiedrības ikdienas rīcību apkārtējās vides uztverē, dabas resursu izmantošanā un dabas aizsardzībā.

Projekta uzdevumi

1. Problēma: 1.1. Sabiedrībā, tai skaitā bērnos, esošais stereotips- cilvēks, kas dzīvo uz šī zemes, drīkst atļauties visu, nerēķinoties ar pārējām dzīvām būtnēm un nākotni. 2. Uzdevumi: 2.1. Iepazīstināt bērnus ar vides daudzveidību, mudināt ieraudzīt un iepazīt apkārtnē dzīvojošos savvaļas dzīvniekus, kukaiņus un citas dzīvas radības, izprast viņu lomu vidē, 2.2. Kopīgi konstatēt kādas izmaiņas ekosistēmās (meži, pļavas, ūdeņi) ir cilvēka radītas un kā tas ietekmē dzīvo radību pastāvēšanu uz zemes, 2.3. Iepazīstināt bērnus ar sadzīves atkritumu un bīstamo atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes nepieciešamību un iespējām apkārtnē, 2.4. Iemācīt bērnam saskatīt dabas aizsardzības iespēju tuvākajā apkārtnē un viņa ikdienā, 2.5. Motivēt nometnes dalībniekus, viņu ģimenes locekļus un draugus aktīvai rīcībai un līdzatbildībai vides aizsardzībā.

Projekta rezultāti

1. 7 dienu nometne 24 bērniem vecumā no 10-12 gadiem, 2. Nometnes dalībnieku gatavotas (no otrreiz izmantojamiem materiāliem) putnu barotavas, 3. Nometnes dalībnieku izgatavoti (no otrreiz izmantojamiem materiāliem) konteineri izlietoto bateriju un spuldžu uzkrāšanai, kas tiks dāvāti Tukuma novada iestādēm un uzņēmējiem, izvietošanai. 4. Nometnes dalībnieku aizpildītas (zīmētas, rakstītas, aplicētas un.t.t.) nometnes dienasgrāmatas savu atziņu fiksēšanai.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 26.07.2015
Īstenotājs atspulgs l
Tumes pag., Tukuma nov., "Sveikuļi", LV-3139
Projekta kopējās izmaksas 5 739.92 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 172.11 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.