• Sākums >
  • Interaktīva akcija „Atkritumi = resursi!”

Interaktīva akcija „Atkritumi = resursi!”

Reģ Nr. 1-08/5/2014

Projekta mērķis

Mērķis: atraktīvā un viegli uztveramā veidā ZAAO darbības reģionā izglītot, informēt un iesaistīt iedzīvotājus atkritumu šķirošanā, lai samazinātu apglabājamo atkritumu daudzumu un veicinātu resursu atkārtotu izmantošanu.

Projekta uzdevumi

Projekta uzdevumi: 1. Noorganizēt ZAAO darbības reģiona Balvu, Cēsu, Salacgrīvas, Saulkrastu, Valmieras pilsētu, pilsētu svētku ietvaros Interaktīvu akciju: „Atkritumi = resursi!” 2. Izveidot un demonstrēt interaktīvu telti, kas sniedz praktisku funkciju atkritumu šķirošanā un izglītojošu funkciju videi draudzīgai atkritumu apsaimniekošanai un resursu efektīvai izmantošanai. 3. Izveidot un demonstrēt instalāciju „Atkritumu konteiners”, kas sniedz vizuālu informāciju par sadzīves atkritumu sastāvu, savukārt konteinera iekšpusē iebūvētā elektroniskā ierīce sniedz saistošu viegli uztveramu informāciju par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un iespējām. 4. Popularizēt ZAAO darbības reģionā izveidoto atkritumu šķirošanas sistēmu un infrastruktūru.

Projekta rezultāti

1. Noorganizēta interaktīva akcija „Atkritumi = resursi” ZAAO darbības reģiona pilsētās: Balvi, Cēsis, Salacgrīva, Saulkrasti, Valmiera. 2. Prezentēta interaktīva telts, kas sniedz praktisku funkciju atkritumu šķirošanā un izglītojošu funkciju videi draudzīgai atkritumu apsaimniekošanai un resursu efektīvai izmantošanai. 3. Prezentēta instalācija „Atkritumu konteiners”, kas sniedz vizuālu informāciju par sadzīves atkritumu sastāvu, savukārt konteinera iekšpusē iebūvētā elektroniskā ierīce sniedz saistošu viegli uztveramu informāciju par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un iespējām. 4. Akcijā tiešā veidā iesaistīti no 25 līdz 50 jaunieši, kuriem bijusi iespēja nostiprināt praktiskās iemaņas atkritumu šķirošanā un izglītošanā par atkritumu rašanās novēršanu un resursu atkārtotu izmantošanu un sniegta informācija par EKO laukumu piedāvātajām iespējām. 5. Akcijā tiešā un netiešā veidā iesaistīti no 500 līdz 1000 iedzīvotāji, kuriem bijusi iespēja nostiprināt praktiskās iemaņas atkritumu šķirošanā, kā arī iegūta informācija par EKO laukumu piedāvātajām iespējām un iespēju paust savu viedokli par aktuāliem atkritumu šķirošanas jautājumiem.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.10.2014
Īstenotājs ZAAO
Valmiera, Rīgas iela 32, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 6 427.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 799.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 799.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.