• Sākums >
  • Nosacījumu izstrāde juridiskajam regulējumam attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībā

Nosacījumu izstrāde juridiskajam regulējumam attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībā

Reģ Nr. 1-08/559/2014

Projekta mērķis

Sagatavot detalizētus nosacījumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkumos iekļaujamo kritēriju un atkritumu apsaimniekošanas līgumos iekļaujamo normu uzlabošanu.

Projekta uzdevumi

Veikt iepirkumu par nosacījumu izstrādi pašvaldībām par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkumos iekļaujamajiem kritērijiem un nosacījumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu saturu starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju, kā arī starp atkritumu apsaimniekotāju un atkritumu radītājiem – iedzīvotājiem. Aktivitātes: 1. izvērtēt normatīvos aktos noteiktās prasības atkritumu apsaimniekošanai un citos normatīvajos aktos noteiktos nosacījumus, kuri piemērojami uzdevuma izpildei; 2. izvērtēt noslēgtos līgumus atkritumu apsaimniekošanas jomā; 3. izvērtēt ministrijas sagatavotos „Vispārīgos ieteikumus procedūru organizēšanā, pašvaldībām, izvēloties atkritumu apsaimniekotāju”, „Ieteikumus sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu būtiskajiem nosacījumiem starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju” un „Atkritumu apsaimniekošanas jomas iepirkumu procedūru analīze” (http://www.varam.gov.lv/lat/likumdosana/normativie_akti/?doc=3132); 4. izvērtēt Patērētāju tiesību aizsardzības centra uzraudzības projektu „Līgumu noteikumu un komercprakses/reklāmas uzraudzības sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā” (2014); 5. sagatavošanas laikā konsultēties ar pašvaldībām un atkritumu apsaimniekošanas komersantiem. Projekta uzdevuma īstenošanai jānodrošina diskusijas ar atkritumu apsaimniekošanas jomas profesionālajām asociācijām un zinātniski pētnieciskajiem institūtiem, kā arī pašvaldībām, u.c.

Projekta rezultāti

Tiks izstrādāti nosacījumi pašvaldībām par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkumos iekļaujamajiem kritērijiem un nosacījumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu saturu starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju, kā arī starp atkritumu apsaimniekotāju un atkritumu radītājiem – iedzīvotājiem. Izstrādātie nosacījumi būtiski atvieglos pašvaldību darbu sagatavojot iepirkuma konkursa pieteikumus, sastādot atkritumu apsaimniekošanas līgumu saturu, nodrošinot vienlīdzīgumu abām līgumslēdzēju pusēm.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.12.2015
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 2 200.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 200.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 1 818.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.