Kampaņa “Lielie zālēdāji Latvijas dabiskajās pļavās”

Reģ Nr. 1-08/549/2014

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir palielināt dabisko zālāju izplatību Latvijā, īstenojot vides izglītības kampaņu par lielajiem savvaļas zālēdājiem un to lomu dabas procesu veidošanā.

Projekta uzdevumi

1. Izveidot ceļojošu ekspozīciju par lielajiem zālēdājiem, kā vienu no ekosistēmas traucējumiem, apkopojot un vizualizējot informāciju par (a) dabas procesiem, (b) sugām, (c) pieredzi Latvijā, kas saistīta ar dabisko zālāju uzturēšanu, jo īpaši noganīšanu. Nodrošināt informāciju par praktisku risinājumu pieejamību zemju īpašniekiem, kas vēlas nākotnē uzsākt dabai draudzīgu ganīšanu. 2. Organizēt vides izglītības izstādes 6 Latvijas pilsētās / novadu centros (iespējamās ekspozīciju vietas: Rīga, Liepāja, Limbaži, Jelgava, Dagda / Malta, Madona). 3. Projekta nobeigumā izvietot izstādi pastāvīgai apskatei turpmākos 3 gadus Rucavas novadā, tādējādi palielinot projekta ilgtspēju. 4. Izveidot 40 – 60 min. lekciju par ekosistēmu traucējumiem (t.sk. lielajiem zālēdājiem, uguni, ūdeni, dabas procesiem). 5. Izstādes laikā sniegt 1-2 publiskas lekcijas par ekosistēmu traucējumiem katrā pilsētā / novada centrā, iesaistot skolas un/ vai interešu izglītības iestādes, kā arī plašāku sabiedrību. 6. Veidot projekta publicitāti (sagatavot un izsūtīt paziņojumus presei, veicināt intervijas, nodrošināt komunikāciju sociālajos tīklos).

Projekta rezultāti

1. Izveidota ekspozīcija par lielajiem zālēdājiem un dabas procesiem, kas pēc projekta vismaz 3 gadus pieejama apskatei Rucavas novadā, dabas parkā “Pape”. Izstādi papildina praktiski padomi zemju īpašniekiem, kas nākotnē vēlas uzsākt ganīšanas savos īpašumos. 2. Izstāde projekta laikā viesojusies vismaz 6 Latvijas pilsētās. 3. Projekta nobeigumā izstāde turpmākai apskatei izvietota Rucavas novadā. 4. Izstādi kopā apmeklējuši vismaz 4000 cilvēku (aptuveni dati, ko sniedz sadarbības partneri pilsētās / novados). 5. Izveidota 40 – 60 min. lekcija par dabas procesiem. 6. Lekcija nolasīta vismaz 10 reizes. 7. Lekciju noklausījušies vismaz 200 interesenti. 8. Veidota projekta publicitāte (sagatavotas un izsūtītas vismaz 6 preses relīzes, nodrošināta komunikācija sociālajos tīklos).

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 31.12.2015
Īstenotājs Pasaules Dabas fonds
Rīga, Elizabetes iela 8-4, LV-1010
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.