• Sākums >
  • Bērnu nometne „Enerdžaizers”

Bērnu nometne „Enerdžaizers”

Reģ Nr. 1-08/53/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir bērnu un jauniešu izglītošana alternatīvās enerģijas iegūšanas un izmantošanas jomā, veicot praktiskus uzdevumus un izvērtējot personīgo ietekmi uz vidi.

Projekta uzdevumi

Pilsētā dzīvojošiem iedzīvotājiem, it sevišķi bērniem un jauniešiem, ir vāja izpratne un iespējas izmantot alternatīvos – atjaunojamos un dabai nekaitīgos energoresursus. Pilsētās parasti ir centralizētā ūdens apgāde, elektrība, apkure un kanalizācija, kā arī atkritumu savākšana, tādējādi ierobežojot izpratni par šo pakalpojumu rašanos un sekām. Turklāt, ne visur ir pieejama atkritumu šķirošana, tāpat ir radies maldīgs priekšstats par atkritumu centralizētu savākšanu un nešķirošanu. Nometnes gaitā tiks iepazīti dažādi šo resursu iegūšanas, izmantošanas un seku neitralizēšanas risinājumu. Tāpat nometnē bērniem un jauniešiem tiks veidota izpratne par vides resursu saudzējošu saimniekošanu, izpratne par pilsētvides saimniekošanu un individuālo ietekmi uz to.

Projekta rezultāti

Nometnes gaitā notiks apmācība un pētniecības darbi dabā, kā arī konstruktīvo risinājumu izpilde: • aplūkotas ūdens filtrēšanas iespējas; • veidotas laivas, kuras darbina tvaika dzinējs; • tiks pētīta dažāda atkritumu sadalīšanās dabā; • saldināto dzērienu negatīvā ietekme uz dažādiem materiāliem; • tiks aplūkotas saules enerģijas izmantošanas iespējas; • tiks radīti vēja ģeneratori. Visi uzdevumi tiks orientēti uz iemaņu iegūšanu, ko nometnes dalībnieki var ar nelieliem ieguldījumiem radīt paši, iespēju robežās radītie objekti būs paņemami līdzi pēc nometnes noslēguma.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 31.08.2015
Īstenotājs Neformālās izglītības atbalsta fonds
Rīga, Kaļķu iela 1-408, LV-1658
Projekta kopējās izmaksas 4 515.14 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 976.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 976.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.