Kampaņa ”Sāc ar Sevi”

Reģ Nr. 1-08/526/2014

Projekta mērķis

Veicināt iedzīvotāju ilgtspējīgu domāšanu, sabiedrības vides apziņas celšana ar aktīvu līdzdalību. Ar pamatnostādnēm- kā iedzīvotājam saimniekot nekaitējot videi- pirkt jaunu preci mazāk (mazāka dabas resursu patērēšana) un tā vietā, ja ir iespēja, lietot atjaunotu produktu (dabā nonāk mazāk „atkritumu”).

Projekta uzdevumi

- Kampaņas ietvaros uzprogrammēt interaktīvu platformu web lapā www.sacarsevi.lv (mobilās versijas izveide arī), kur Latvijas iedzīvotāji (ne tikai Rīgas) var atrast sev vēlamo produktu vai arī atbrīvoties no sev nevēlama produkta (nav pārdošana/pirkšana), skat.pielikumā- „Detalizēts apraksts” ar vizuālu piemēru kāda šī programma izskatītos (līdzīga platforma pastāv ASV un Somijā). Facebook.lv un draugiem.lv kampaņas profila izveide. - Pirms Kampaņas publiskas atklāšanas arī atsevišķā sadaļā, lai veicinātu pārstrādes domāšanu, aizsākt „Galerija” sadaļu ar „pirms/pēc” darbiem, ko varēs papildināt turpmāk kampaņas atbalstītāji, lai radītu šo vietni interesantāku ar „atkritumu”potenciāla elpu. - Pirms Kampaņas publiskas atklāšanas arī aizsākt atzīmēšanu programmas kartē (statistikas nolūkā piefiksēt šo Kampaņas vadītāju radīto atzīmju skaitu, lai Kampaņas beigās ,veidojot rezultātu kopskatījumu, būtu iespējams iegūt maksimāli objektīvu vērtējumu), piemēram, 30 esošus punktus/vietas ar fotoattēliem un aprakstu. Lai jaunajiem Kampaņas atbalstītājiem būtu redzama”iestrāde”, jau esoša kustība. - Pirms Kampaņas publiskas atklāšanas, sadarbībā ar „Homo ecos:” biedrību tiks izveidots informatīvs raksts par „Bez atkritumiem” („Zero waist”) tēmu (īsā versija Kampaņas infostendā izbraucienos, interesentu izglītošanai, kā arī vēl kodolīgāk flaieros/bukletos). - Pirms Kampaņas publiskas atklāšanas kampaņas reklāmas drukas materiāla izveide - Pirms Kampaņas publiskas atklāšanas Infotelts izveide (līdzīga kā zemāk attēlā), meistarklašu materiālās bāzes sagāde, izveide (daži piemēri, kas būs apskatāms meistarklašu mazajā zonā, kur Raimonds Celms stāstīs par radīto produktu darba procesu).

Projekta rezultāti

• Aktīvāko iedzīvotāju apvidus, kur iedzīvotāji publicē izliktos„atkritumus” (nevar gluži šādā veidā izmērīt atkritumaināko apvidu, jo būtībā šis rādītājs parādītu tikai cilvēka aktivitāti, ne kopējo atkritumu daudzumu apvidū). Objektu daudzums noteiktā teritorijā. • Aktīvākos apvidus meklētāju ziņā. • Meklētākās kategorijas. Santehnika (izlietne, pods u.c.), kokmateriāls (sijas, dēļi, durvis, koka logi u.c.), drukas materiāli (grāmatas, žurnāli u.c.), mēbeles (krēsli, skapji, plaukti u.c.), elektropreces (ledusskapis, monitors, gludeklis u.c.) un citas kategorijas. • Vairāk izmestās(no kurām vēlas atbrīvoties vai ir jau izmests) kategorijas. • Atsevišķa „Galerija” sadaļa „pirms/pēc”, kur publicēt gatavos darbus (aicinājums lietotājiem, jo gada nogalē vairums darbu tiks izlikti izstāžu zālē, no kuriem 3 tiks apbalvoti)- foto, apraksts- kur ievākts, kā un kādam nolūkam salabots, pārveidots. • Atsevišķi visus mērāmos lielumus būs interesanti izmērīt starp 18.un 22.decembri, kad ļoti daudz cilvēku būs klātienē redzējuši labus pārstrādes priekšmetus.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.12.2015
Īstenotājs Sāc ar sevi
Lokomotīves iela 82-54, Rīga, Lokomotīves iela 82-54, Rīga, LV-1057
Projekta kopējās izmaksas 11 094.91 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 859.07 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.