• Sākums >
  • Ekspozīciju pārveidošana Latvijas Dabas muzejā

Ekspozīciju pārveidošana Latvijas Dabas muzejā

Reģ Nr. 1-08/50/2010

Projekta mērķis

Izveidot Dabas muzeja Zooloģijas ekspozīcijā Latvijas Putnu zālē publiski pieejamu interaktīvu stendu (no 4 daļām) par putnu spalvām - to uzbūvi, veidiem, funkcijām. Papildināt Latvijas putnu ekspozīcijas zāli ar informatīvo materiālu, kas apmeklētājiem dos iespēju dziļāk iepazīt interesējošās putnu sugas. Pilnveidot Latvijas putnu ekspozīcijas saturisko piedāvājumu. Sniegt papildus iespējas muzeja apmeklētājiem iepazīt dabas daudzveidību.

Projekta uzdevumi

Stenda “Putnu spalvas” izveidošanai: 1.Apkopot informāciju par spalvas uzbūvi, veidiem, funkcijām un izveidot īsus, kodolīgus, viegli uztveramus populārzinātniskus tekstus. 2. Atlasīt putnu attēlus. Izveidot interaktīvu stendu „Putnu spalvas”. Sagatavot populārzinātniskus tekstus par Latvijas putniem, to dzīvesveidu, aizsardzību un izgatavot 84 izdrukas, izvietojot ekspozīcijā pie atpūtas soliem.

Projekta rezultāti

Izveidots interaktīvs stends. Apmeklētājiem populārzinātniski būs iespējams iepazīties ar galvenajiem putnu spalvu veidiem (segspalvas, stūresspalvas, lidspalvas, dūnspalvas, riesta spalvas) un spalvu funkcijām, kā arī paklausīties mērkaziņas riesta “dziesmu”, kuru putns veido ar spalvām. Būs iespēja spalvas uzbūvi izpētīt mikroskopā. Sagatavojot izdrukas ar tekstiem un attēliem par Latvijas putniem, apmeklētājiem tiks nodrošināta iespēja, atpūšoties uz soliem, uzzināt vairāk par tos interesējošiem putniem. Tiks pilnveidotas brīvā laika saturīgas pavadīšanas iespējas. Popularizēta Latvijas dabas daudzveidība un tās aizsardzība.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2010
Īstenotājs Latvijas Dabas muzejs
Rīga, K. Barona 4, LV-1712
Projekta kopējās izmaksas 4 126.33 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 126.33 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 126.33 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.