• Sākums >
  • Rēzeknes novada Zosnas ezera pludmales labiekārtošana

Rēzeknes novada Zosnas ezera pludmales labiekārtošana

Reģ Nr. 1-08/44/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Esošas Zosnas ezera pludmales labiekārtošana un pievilcības paaugstināšana dabas baudītāju, tūristu, atpūtas un peldēties gribētāju vidū. Ilgtermiņa: No tūristiem, atpūtas baudītājiem, peldēties gribētājiem radītās antropogēnās slodzes samazināšana Rāznas ezeram. Zosnas ezera, kā arī citu Rāznas nacionālā parka dabas bagātību, vērtību un apkārtnē esošu tūrisma objektu popularizēšana. Zosnas pludmales kā pievilcīga, ērta, droša, ik vienam pieejama objekta popularizēšana un uzturēšana nākotnē.

Projekta uzdevumi

1. Labiekārtot vienu publisko pludmali Rēzeknes novada Zosnas ezera krastā, veicot:  peldēšanas zonas nodalīšanu ar bojām – 6 kpl.;  T veida pontonu laipas (30 m2 ) ar margām (40 m) un alumīnija kāpnēm (2 gb.) paredzētām personām ar īpašām vajadzībām, ar bērnu baseinu uz platformas un soliņu (1 kpl.), kā arī ar krasta un pontona laipas savienojošās laipas (8m2) ierīkošanu;  krasta platformas ierīkošanu 12m2 ;  informatīvā stenda uzstādīšanu- 1 kpl., ietverot uz tā ievietojamās informācijas sagatavošanu un maketēšanu;  lapenes ar galdu un soliņu uzstādīšana 2 kpl.;  atkritumu urnu uzstādīšanu 3 gb.;  ģērbtuves uzstādīšanu 1gb.;  velo statīvu uzstādīšanu 6 gb.;  ugunskura vietu ierīkošanu 2 gb. un soliņu uzstādīšanu 2 gb.;  celiņu un laukumu bruģēšana ērtākai pludmales piekļuvei visām personu grupām 109 m2;  auto stāvlaukuma ierīkošanu 50m2. 2. Nodrošināt projekta administrēšanu (novadīts 1 projekts) .

Projekta rezultāti

Uz doto brīdi ik gadu Zosanas ezera peldvietā tiek veikti fizikālie – ķīmiskie un mikrobioloģiskie izmeklējumi, kā arī veikts peldvietas vizuālais novērtējums, t.i. Rēzeknes novada pašvaldība no saviem līdzekļiem jau nodrošina un plāno turpināt nodrošināt peldūdeņu monitoringu, kā arī peldsezonā apmaksā bio tualetes izvietošanu un uzturēšanu pie peldvietas. Šajā peldvietā pēc projekta realizēšanas, paredzēts peldsezonas laikā izvietot bio tualeti, kas piemērota personām ar īpašām vajadzībām. Peldvietā izveidotā infrastruktūra tik uzraudzīta un uzturēta no pašvaldības puses ne mazāk kā piecus gadus, nodrošinot tam nepieciešamo finansējumu pašvaldības budžetā. nodrošinot pludmales uzturēšanu kārtībā, regulāru atkritumu savākšanu un remontdarbus pludmales aprīkojumam. Rēzeknes novada pašvaldības apliecinājums, par projekta īstenošanas laikā radīto rezultātu uzturēšanu pēc tā realizēšanas, pievienots projekta pieteikuma pielikumā.

Vadlīnija Ūdeņu aizsardzība
Realizācijas laiks 30.04.2019
Īstenotājs Rēzeknes novada pašvaldība
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95A, LV-4601
Projekta kopējās izmaksas 49 997.26 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 44 997.53 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.