• Sākums >
  • Videi draudzīgi gadatirgi Brīvdabas muzejā

Videi draudzīgi gadatirgi Brīvdabas muzejā

Reģ Nr. 1-08/43/2016

Projekta mērķis

Radīt un atbalstīt virkni videi draudzīgu iniciatīvu ar mērķi uzlabot ikgadējo Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja organizēto amatnieku gadatirgus norisi, samazinot apmeklētāju un dalībnieku radīto ietekmi uz vidi. Aktīvi informēt potenciālos apmeklētājus un dalībniekus par iespējamajām rīcības alternatīvām, iesasitīt tos dažādās izglītojošās aktivitātēs un aicināt izvērtēt un mainīt savus paradumus attiecībā uz konkrētām rīcībām lielos pasākumos.

Projekta uzdevumi

1. Sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vadību izstrādāt sabiedrības informēšanas kampaņu ar mērķi, izmantojot visus pieejamos informācijas kanālus(sociālos tīklus, interneta mājas lapu, iespēju robežās arī televīziju un radio) informēt pasākumu apmeklētājus par plānotājām aktivitātēm un iespējām samazināt savu ietekmi uz vidi apmeklējot gadatirgus(detalizētu aprakstu šim un turpmākajiem uzdevumiem skat. 6.3. punktā); 2. Realizēt dažādas aktivitātes un informācijas kampaņas gadatirgus norises laikā; 3. Izmērīt un salīdzināt akcijas laikā sasniegtos rezultātus pret situāciju iepriekšējos gados, kā arī veikt apmeklētāju aptauju par akcijas laikā apskatītājām problēmām un piedāvātajiem risinājumiem

Projekta rezultāti

1. Sagatavoti informatīvie materiāli par kampaņas laikā realizējamajām iniciatīvām un darbībām, radīti un izplatīti pieejamajos informatīvajos kanālos vismaz 2 video un audio sižeti ar aicinājumu uz konkrētām rīcībām, kā arī sagatavoti un izplatīti vismaz 4800 informatīvo kabatas formāta bukletu ar ieteikumiem cilvēku rīcībai ietekmes uz vidi samazināšanai pasākumu laikā. Audio un video vēstījumi izmantojot to izplatīšanu sociālajos tīklos sasniegs vismaz 10 000 cilvēku auditoriju. 2. Vismaz 2000 cilvēku būs ieradušās uz pasākumu ar automašīnām kurās ir aizpildītas visas pieejamās sēdvietas, vismaz 2000 cilvēku būs ieradušies uz pasākumu izmantojot sabiedrisko transportu un vismaz 800 cilvēku būs ieradušies uz pasākumu izmantojot velosipēdus; 3. Vismaz 1200 gadatirgus dalībnieku automašīnas būs nodrošinātas ar eļļu absorbējošiem paklājiņiem, kas tiks lietoti pagaidu stāvvietās pasākumu norises laikā, novēršot augsnes piesārņojumu ar naftas produktiem. 4. Vismaz 1/3(12000 cilvēku) no pasākumu apmeklētājiem un dalībniekiem būs nodrošināti ar dzeramo ūdeni, kas tiks izsniegts no liela tilpuma koplietošanas tvertnēm; 5. Vismaz vienam ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam un vismaz 10 amatniekiem būs sagatavoti informatīvie materiāli par viņu tirgotās produkcijas ietekmi uz vidi un veiktajiem pasākumiem ietekmes samazināšanai; 6. Pasākuma teritorijā būs nodrošināta dalīta atkritumu savākšanas iespēja, kā arī būs nodrošināts informatīvais atbalsts pasākuma apmeklētājiem(brīvrpātīgie – “atkritumu sargi”) ar ieteikumiem atkritumu šķirošanai un šķirošanas ietekmei uz atkritumu daudzuma samazināšanu un resursu otreizēju izmantošanu; 7. Būs aptaujāti vismaz 100 pasākuma apmeklētāji un vismaz 20 dalībnieki ar mērķi izvērtēt pasākumu apmeklētāju radīto ietekmi uz vidi un noskaidrot akcijas laikā veikto aktivitāšu nozīmīgumu.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.08.2016
Īstenotājs homo ecos:
Rīga, Ernestīnes iela 12, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 14 176.47 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 687.49 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 687.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.