• Sākums >
  • Akcija “Vide un Vegānisms”

Akcija “Vide un Vegānisms”

Reģ Nr. 1-08/42/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir informēt un izglītot Latvijas iedzīvotājus par dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu patēriņa ietekmi uz vidi un vegānismu kā videi draudzīgu dzīvesveidu. Projekta ietvaros sabiedrība tiks aicināta īstenot praktiskas rīcības ietekmes uz vidi mazināšanā — mainīt savus ikdienas pārtikas patēriņa paradumus un samazināt dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu īpatsvaru uzturā, iesaistoties mēnesi ilgā vegāniskajā izaicinājumā un piedaloties Vegānfestivālā.

Projekta uzdevumi

1. Izmantojot dažādus publicitātes veidus, informēt plašāku sabiedrību Latvijā par vegānismu kā videi draudzīgu dzīvesveidu, Rīgas un reģiona iedzīvotājus aicināt apmeklēt Vegānfestivālu. 1.1. Izveidot un īstenot komunikācijas un publicitātes plānu, kura ietvaros tiks iniciēta temata atspoguļošana nacionālajos preses izdevumos; veidota sadarbība ar lielākajiem interneta portāliem Latvijā viedokļa rakstu un citu publicitātes materiālu izvietošanai; izveidoti video rullīši izmantošanai sociālo tīklu mārketingā; izveidoti un izvietoti reklāmas plakāti; izstrādāts informatīvs materiāls par vegānisma ietekmi uz vidi; 1.2. Organizēt mentoru programmu, kurā vismaz četras sabiedrībā pazīstamas personības uz mēnesi iesaistās mentoringa procesā par vegāniska dzīvesveida uzsākšanu. Izmantojot šīs personības tēlu sociālajos tīklos un citos kanālos, tiks veicināta vegāniska dzīvesveida atpazīstamība, it īpaši jauniešu vidū. 2. Iesaistīt iedzīvotājus vegāniskajā izaicinājumā, kura dalībnieki tiks informēti par videi draudzīgāka uztura izvēli. 3. Akcijas noslēgumā organizēt vienas dienas festivālu ar diskusijām, izglītojošām lekcijām un filmām par vidi, dzīvniekiem un veselību, vegānisku ēdienu tirgotavām un degustācijām, kā arī dažādām darbnīcām (ēdiena gatavošana, materiālu otrreizēja pārstrāde, bērnu stūrītis u.c.).

Projekta rezultāti

1. Ar publicitāti plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos sasniegta vismaz 100 000 cilvēku liela auditorija. 2. Ar vegāniskā dzīvesveida izaicinājuma palīdzību sasniegti vismaz 2000 iedzīvotāji, kuri informēti par videi draudzīgāka uztura izvēli. 3. Vienas dienas festivālu ir apmeklējuši un ar akcijas tematu iepazīstināti vismaz 1500 cilvēki. Projekta ietvaros tiks veicināta sadarbība starp vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijām – “homo ecos:”, “Dzīvnieku drauga fonds”, “Dzīvnieku brīvība”.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs homo ecos:
Rīga, Ernestīnes iela 12, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 15 439.55 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 11 519.55 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.