• Sākums >
  • Televīzijas raidījuma vieglajā valodā “Trīs ceturtdaļas Dabā” izveidošana un pārraidīšana

Televīzijas raidījuma vieglajā valodā “Trīs ceturtdaļas Dabā” izveidošana un pārraidīšana

Reģ Nr. 1-08/410/2015

Projekta mērķis

Veicināt vides izglītību un dabas aizsardzību, nodrošinot informāciju par vides aizsardzības tematiku ikvienam Latvijas iedzīvotājam saprotamā veidā.

Projekta uzdevumi

1. Sadarbībā ar vides aizsardzības un izglītības profesionāļiem identificēt būtiskākos problēmjautājumus, kas saistīti ar vides aizsardzību un cilvēka ikdienas paradumiem, to mainīšanu u.tml. 2. Izveidot darba grupu, kurā, sadarbībā ar cilvēku ar intelektuāliem traucējumiem pārstāvošām nevalstiskajām organizācijām tiktu diskutēts par vēlamajiem izteiksmes līdzekļiem un tematiem, lai nodrošinātu cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem saprotamas informācijas iekļaušanu raidījumos. 3. Izveidot 10 informatīvi izglītojošus televīzijas raidījumus pēc producenta, režisora, ekspertu, cilvēku ar invaliditāti pārstāvošo nevalstisko organizāciju norādījumiem, kā arī projektā paredzētajiem nosacījumiem par vides aizsardzību vieglajā valodā. 4. Nodrošināt raidījuma pārraidīšanu televīzijas kanālā “Re:TV”, kā arī internetā, apvienības “APEIRONS” mājas lapā un sociālo tīklu kontos. 5. Izvērtēšanas procesā ņemt vērā gan televīzijas reitingu izmaiņas raidījuma demonstrēšanas laikā, gan arī cilvēku ar invaliditāti pārstāvošo nevalstisko organizāciju viedokli par to, vai raidījums sasniedzis savu mērķi, vai un kas jāmaina, veidojot līdzīga formāta raidījumus vieglajā valodā.

Projekta rezultāti

1. Izveidota darba grupa un sadarbībā ar cilvēkus ar invaliditāti pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām identificēti ieteikumi gan valodas, gan tematu atspoguļojumam raidījumos. 2. Izveidoti un pārraidīti desmit raidījumi “Trīs ceturtdaļas dabā” gan televīzijas kanālā “Re:TV”, gan arī Apvienības “APEIRONS” informatīvajos resursos. 3. Apkopoti un izanalizēti raidījuma auditorijas rādītāji, kā arī, sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, identificēti ieteikumi turpmāko raidījumu vieglā valodā izstrādei un pārraidīšanai.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 31.12.2016
Īstenotājs Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons", nodibinājums
Rīga, Kr.Valdemāra iela 38, k-1, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 15 558.59 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 10 849.09 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 537.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.