Es varu būt zaļš

Reģ Nr. 1-08/409/2015

Projekta mērķis

Projekta galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanos vides jomā, lai rosinātu īstenot videi draudzīgas rīcības – veicinātu vides aizsardzību caur reālām cilvēku ikdienas darbībām, kas ilgtermiņā atstās pozitīvu ietekmi uz Latvijas vides stāvokli. Projekta apakšmērķi ir: - Projekta aktivitātēs iesaistīt maksimāli dažādu mērķauditoriju pārstāvjus, lai nodrošinātu plašāku Latvijas sabiedrības interesi par vides jautājumiem un veicinātu videi draudzīgu ikdienas rīcību un dzīvesveidu. Piemēram, raidījumu sadaļās tiks iesaistīti skolēni un jaunā paaudze, vides jomas eksperti, sabiedriski aktīvas personības, reģionu iedzīvotāji un skatītāji; - Sniegt konkrētus piemērus un ikdienā īstenojamas idejas par videi draudzīgām rīcībām, tādējādi izglītojot un iesaistot sabiedrību resursu ilgtspējīgā un efektīvā izmantošanā. Raidījumu sadaļās plānots īstenot gan skolēnu idejas, gan praktiskās darbnīcas, ko katrs var ieviest arī savā ikdienā; - Turpināt raidījumu ciklu „Es varu būt zaļš”, 4.sezonu.

Projekta uzdevumi

1. Sniegt reālus piemērus un idejas, kas motivētu Latvijas sabiedrību īstenot videi draudzīgas rīcības jebkurās ikdienas darbībās. 2.Sniegt reālus piemērus un ieskatu tajā, kā cilvēks ir saistīts ar apkārtējo ekosistēmu. Skaidrot ekosistēmas jēdzienu un dabas sniegtos labumus, “pakalpojumus”, kurus cilvēks ikdienā saņem un patērē, bet par kuriem bieži nemaz neaizdomājas un kurus nenovērtē. 3.Veidot un veicināt ikdienas pieradumu dzīvot ar atbildīgu attieksmi pret dabu, resursiem un vidi. 4. Turpināt veidot un pārraidīt saturiski bagātīgu un auditoriju iesaistošu raidījumu ciklu „Es varu būt zaļš” - 11 raidījumi 2016.gadā. 5. Nodrošināt auditoriju aktīvu tiešo līdzdalību raidījumos - skolēnu/studentu iesaiste (plānots iesaistīt ap 200 jauniešu no Latvijas skolām), Personību un nozares ekspertu iesaiste, Notikumu un pasākumu organizatoru un to dalībnieku iesaiste. 6. Sasniegt 60 000 TV skatītāju lielu auditoriju katram raidījumam.

Projekta rezultāti

1. Sagatavoti 11 raidījumi „Es varu būt zaļš”, kuri tiks pārraidīti kanālā Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” no 2016. gada februāra līdz decembrim vienu reizi mēnesī ar 2 atkārtojumiem. Katra raidījuma hronometrāža 27 minūtes. Plānotais ētera laiks sestdien, plkst. 20.30. 2. Katrā raidījumā sniegti reāli piemēri un idejas, ko katrs var izmantot savā ikdienā, īstenojot videi draudzīgu rīcību, kā daba mijiedarbojas ar cilvēku, kādus dabas sniegtos labumus cilvēks ikdienā patērē. 3. Sasniegta 60 000 TV skatītāju liela auditorija katram raidījumam. 4. Tieši iesaistītas 11 klases skolēnu konkursā „Vides draugu” rubrikā, kopā ap 200 skolēnu. Kā arī iesaistīti 1-3 studenti/skolēni/mācībspēki „Darbnīcu” rubrikai un 11 nozares profesionāļi „Personību” rubrikai.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 30.12.2016
Īstenotājs Vidzemes televīzija
Valmiera, Purva iela 12A, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 78 751.22 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 47 628.58 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 23 989.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.