• Sākums >
  • Portāla Dabasdati.lv pielāgošana Eiropas ligzdojošo putnu atlanta datu iegūšanai, apstrādei un analīzei

Portāla Dabasdati.lv pielāgošana Eiropas ligzdojošo putnu atlanta datu iegūšanai, apstrādei un analīzei

Reģ Nr. 1-08/409/2014

Projekta mērķis

Radīt viegli lietojamu tiešsaistes platformu Eiropas ligzdojošo putnu atlanta 2013–2017 (turpmāk – ELPA) datu ievadei, apstrādei un analīzei, kas pēc tam ir pielāgojama citu izplatības datu ievākšanas (putnu, zvēru, augu utt.) vajadzībām.

Projekta uzdevumi

1. Izstrādāt inovatīvu, viegli saprotamu un visai sabiedrībai tiešsaistē pieejamu ātru datu ievades platformu/sadaļu portālā Dabasdati.lv īpaši Eiropas ligzdojošo putnu atlanta vajadzībām. 2. Izstrādāt iegūto datu salīdzināšanas, apstrādes un analīzes rīku. 3. Izstrādāt ērti lietojamu, saistošu apstrādāto un analizēto datu rezultātu attēlojuma formu. 4. Apstrādāt un analizēt jau iegūtos datus Eiropas ligzdojošo putnu atlanta 2013–2017 (ELPA) ietvaros par 2013. un 2014. gadu, un rezultātus attēlot ērti lietojamā formā portālā Dabasdati.lv. 5. Izplatīt informāciju par izveidoto portāla Dabasdati.lv platformu/sadaļu esošajiem un potenciālajiem ELPA brīvprātīgajiem dalībniekiem, kā arī citām NVO par iespēju izmantot izveidoto platformu.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāta datu ievades platforma/sadaļa portālā Dabasdati.lv, kas tieši ELPA 2013-2017 vajadzībām izmantojama līdz 2017. gadam, bet kā pamats izmantojams arī vēlāk datu iegūšanai, attēlošanai un apstrādei citu atlantu sagatavošanai. 2. Izstrādāts datu apstrādes un analīzes rīks, kas apstrādā ne tikai Dabasdati.lv ELPA sadaļā ievadītos datus, bet arī citus portāla Dabasdati.lv pieejamos datus, kas tiks izmantoti ELPA izveidei. 3. Izstrādāta ELPA datu rezultātu attēlojuma forma, ar kuru ELPA dalībnieki un citi interesenti var ērtā un pārskatāmā veidā iegūt informāciju par konkrētajā periodā pieejamiem ELPA rezultātiem. 4. ELPA dati par 2013. un 2014. gadu ir publiski un ērti pieejami un labi pārskatāmi portālā Dabasdati.lv. Gan šie, gan turpmāk iegūtie dati tiek vākti un publiskoti, lai tos izmantotu zinātniskai analīzei gan Eiropas, gan Latvijas līmenī, turpmākai vides politikas veidošanai, kā arī lai ilgtermiņā izvērtētu klimata un vides pārmaiņas. 5. Izplatīta informācija par iespēju ievadīt ELPA datus portālā Dabasdati.lv, informācija izplatīta dažādos veidos, t.sk. internetā un sociālajos tīklos, pa e-pastu, LOB Skolu programmas ietvaros, žurnālā “Putni dabā” u.c veidos. Informētas citas nevalstiskās organizācijas par iespēju izmantot izveidoto platformu dažādu atlantu datu iegūšanai un apstrādei.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.12.2014
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 8 895.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 895.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.