• Sākums >
  • Viļakas ezera krasta un salas apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšana

Viļakas ezera krasta un salas apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšana

Reģ Nr. 1-08/402/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšana Viļakas ezera salā, padarot to pieejamu ikvienam interesentam un Viļakas ezera krastmalas/pludmales apsaimniekošanas darbu veikšana. Ilgtermiņa: Ierīkojot pastaigu takas un informācijas stendus, tiks mazināta antropogēnā slodze Viļakas ezera salā, jo uz tās atrodas kultūrvēsturisks piemineklis- Marienhauzenas pilsdrupas. Ģimenei draudzīgas vides nodrošināšanai, tiks atjaunota Viļakas ezera pludmale: sakopjot un nodrošinot sakārotu un tīru vidi ezera pludmalē, kā arī turpināt ik gadu tīrīt ezera krastus no niedrēm un krūmiem.

Projekta uzdevumi

Viļakas ezera pludmales/krastmalas un salas apsaimniekošanas darbu veikšana Salas labiekārtošanas un antropogēnās slodzes mazināšanas darbu veikšana

Projekta rezultāti

1. Ezera pludmales/krastmalas un salas apsaimniekošanas darbu veikšana: • Specifiskā inventāra iegāde kvalitatīvu apsaimniekošanas darbu veikšanai (videi draudzīgs inventārs ezera tīrības un kārtības nodrošināšanai projekta laikā un pēc tā: 7 izkaptis, 7 mačetes, 5 lapu grābekļi, 7 zaru grābekļi, 3 slotas, 5 lāpstas un 3 cirvji)); 2. Salas labiekārtošanas un antropogēnās slodzes mazināšanas darbu veikšana: • 6 informatīvo stendu uzstādīšana trīs valodās - LV, RUS, ENG (1A2 vertikālais informācijas stends, 5 A3 katedras stendi – izmēri atbilstoši dabas aizsardzības pārvaldes standartiem); • Koka laipu uzstādīšana aptuveni 480-520m x 0,8-1,0 m (garumu var ietekmēt iespējamie izvietojumi uz salas) ar kabatiņu soliņiem; • Divu koka soliņu uzstādīšana atpūtai; • Vienas piebraucamās laipas (uz pontoniem) uzstādīšana 6m x 2m.

Vadlīnija Ūdeņu aizsardzība
Realizācijas laiks 31.03.2020
Īstenotājs Viļakas novada dome
Viļaka, Viļakas novads, Abrenes iela 26, LV-4583
Projekta kopējās izmaksas 17 890.52 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 521.38 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 521.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.