• Sākums >
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2016. gadā

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2016. gadā

Reģ Nr. 1-08/396/2015

Projekta mērķis

1.Nodrošināt Rīgas Nacionālā dārza darbību, atbilstoši Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) prasībām un pilnvērtīgu līdzdalību starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas. u.c. programmās. 2.Uzlabot RNZD ekspozīciju (un mītņu) vizuālo, dzīvnieku labturības un vides izglītības kvalitāti, atbilstoši EAZA sertifikācijas prasībām; 3.Nodrošināt RNZD vides izglītības projektu realizāciju un aktivitātes, kā arī sadarbību ar DAP, VUGD u.c. ieinteresētajām valsts un pašvaldību iestādēm, to speciālistu kvalifikācijas celšanā; 4. Atbilstoši “Dzīvnieku aizsardzības likuma” deleģējumam, nodrošināt DAP u.c. valsts (un pašvaldību) institūciju konfiscēto, Kā arī īpašnieku brīvprātīgi nodoto vai nelaimē nokļuvušo savvaļas dzīvnieku izvietošanu un kvalitatīvu aprūpi.

Projekta uzdevumi

No LVAF saņemtie līdzekļi paredzēti daļējai Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza komunālo maksājumu segšanai, kā arī gāzes, ventilācijas un aukstuma iekārtu uzturēšanas un remontu darbu segšanai, lai nodrošinātu uzņēmuma pilnvērtīgu funkcionēšanu un dzīvnieku labturības prasību izpildi, līdztekus realizējot augšminētos mērķus un sekmīgi iekļaujoties EAZA darbā.

Projekta rezultāti

1.Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aktīvi piedalīsies 67-75 starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas (un vairošanas) programmās, kā arī uzņemsies atsevišķu sugu saglabāšanas programmu starptautisko koordinēšanu. 2.Mērķtiecīgi tiks veikta pakāpeniska ekspozīciju pārbūve un dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabojumi, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām. 3. RNZD organizēs vismaz 140 ekskursijas un mācību nodarbības, kā arī aptuveni 20 plašai sabiedrībai pieejamus vides izglītības pasākumus. 4. RNZD izvietos un aprūpēs DAP (un citu valsts un pašvaldību institūciju) konfiscētos, kā arī īpašnieku brīvprātīgi nodotos vai nelaimē nokļuvušos savvaļas dzīvniekus. 5.Rīgas zoodārzs sadarbosies ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (ja nepieciešams-arī Valsts Bruņotajiem spēkiem u.c.), šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā, kā arī – ar Veterinārmedicīnas fakultāti – vetārstu kvalifikācijas celšanā un studentu sagatavošanā. 6. RNZD kalpos par Eiropas zoodārzu speciālistu tālmācības internacionālās programmas bāzi Austrumeiropā.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 31.12.2016
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 2 700 720.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 382 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 382 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.