• Sākums >
  • Sargājam to, ko pazīstam – putni Kāla ezerā un Latvijā

Sargājam to, ko pazīstam – putni Kāla ezerā un Latvijā

Reģ Nr. 1-08/38/2016

Projekta mērķis

Sekmēt vides aizsardzību, sniedzot sabiedrībai zināšanas un sapratni par notiekošajiem procesiem dabā. Veicināt sabiedrības līdzdalību, vides aizsardzībā un saglabāšanā. Rosināt personīgās un pilsoniskās apziņas veidošanos par visa dzīvā mijiedarbību uz šīs planētas.

Projekta uzdevumi

1. Maija mēnesī iepazīstināt 120 Madonas novada skolniekus ar ezera putnu dzīvi. Ļaujot praktiski darboties - ar speciālistu palīdzību izgatavojot un uzstādot 30 gab. gaigalu, 20 gab. gauru un 20 gab. pīļu ligzdvietas Kāla ezera Kuilīšu līcī. Gūt zināšanas par ezerā ligzdojošo putnu dzīvi, to problēmām un ienaidniekiem; 2. Piecās atpūtas vietās apkārt Kāla ezeram atpūtniekus iepazīstināt ar projekta ietvaros sagatavotajiem informatīvajiem materiāliem par putnu dzīvi ezerā, kā arī izsniegt bukletu putnu atpazīšanai; 3. Sagatavot un iespiest informatīvos materiālus par ezerā vērojamajiem putniem, kurus izvieto ap Kāla ezeru astoņās vietās uz informatīvajiem stendiem un elektronisko versiju mājas lapā www.kals.lv 4. Sagatavot un iespiest 2000 gab. bukletu ar putnu bildēm un informāciju par putnu dzīves paradumiem.

Projekta rezultāti

1. Maija mēnesī 120 Madonas novada skolnieki iepazīstināti ar ezera putnu dzīvi. Ļaujot praktiski darboties - ar speciālistu palīdzību izgatavotas un uzstādītas 30 gab. gaigalu, 20 gab. gauru un 20 gab. pīļu ligzdvietas Kāla ezera Kuilīšu līcī. Gūtas zināšanas par ezerā ligzdojošo putnu dzīvi, to problēmām un ienaidniekiem; 2. Piecās atpūtas vietās apkārt Kāla ezeram ( Bērzi, Dadzīši, Kālezers, Vidiņi, Ielāpi), četrus mēnešus - jūniju, jūliju, augustu, septembri, atpūtniekus iepazīstinās ar projekta ietvaros sagatavotajiem informatīvajiem materiāliem par putnu dzīvi ezerā, kā arī tiks izsniegti bukleti putnu atpazīšanai; 3. Sagatavoti un iespiesti informatīvie materiāli par ezerā vērojamajiem putniem, kuri izvietoti ap Kāla ezeru astoņās vietās uz informatīvajiem stendiem un elektronisko versiju mājas lapā www.kals.lv; 4. Sagatavoti un iespiesti 2000 gab. bukletu ar putnu bildēm un informāciju par to dzīvi ezerā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2016
Īstenotājs Kāla ezera padome
Vestienas pag., Madonas raj.,, "Pagastmāja", LV-4855
Projekta kopējās izmaksas 5 050.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 740.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.