• Sākums >
  • Bijušās Slīteres valsts rezervāta administrācijas savākto dabas datu apzināšana un kataloga izveide

Bijušās Slīteres valsts rezervāta administrācijas savākto dabas datu apzināšana un kataloga izveide

Reģ Nr. 1-08/387/2015

Projekta mērķis

Bijušās Slīteres valsts rezervāta administrācijas savākto dabas datu apzināšana un kataloga izveide. Vēsturiskie dati ir svarīgi mūsdienu dabas aizsardzībā, lai varētu novērtēt un prognozēt reto un aizsargājamo sugu vai ekosistēmu attītīstību, aizsardzības nepieciešamību.

Projekta uzdevumi

Apzināt bijušās Slīteres valsts rezervāta administrācijas savāktos dabas datus, kuri pašreiz glabājas Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas birojā „Šlīteres mežniecība”, Dundagas novadā. Veikt visu materiālu reģistrēšanu datu katalogā tādējādi, lai vajadzīgo materiālu var atrast ar atslēgvārdu palīdzību. Ieskenēt unikālos materiālus (atskaites, kuras ir vienā vai divos eksemplāros), lai nodrošinātu to pieejamību Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem, ekspertiem, zinātniekiem un studentiem.

Projekta rezultāti

Uz Microsoft Access bāzes izveidots datu katalogs, kurā ērti varēs atrast pētījumus un publikācijas par sugu un ekosistēmu pētījumiem. Ieskenētie unikālie materiāli (aptuveni 100 dažāda apjoma sējumi) tiks nodoti Dabas aizsardzības pārvaldei. Ar mājas lapas www.slitere.lv tiks nodrošināts, ka ieskenētās atskaites un katalogs būs publiski pieejami.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 16.05.2016
Īstenotājs Zaļā doma
Ances pag., Puteri, LV-3612
Projekta kopējās izmaksas 5 732.61 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 627.61 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.