• Sākums >
  • Festivāls Helsus „Ķermenim Dvēselei Veselībai”

Festivāls Helsus „Ķermenim Dvēselei Veselībai”

Reģ Nr. 1-08/36/2016

Projekta mērķis

Sabiedrības izglītošana par veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu, un sevis izziņu kā indivīdu. Sabiedrības aicināšana apdomāt savu, līdzcilvēku rīcību un rīkoties gudri, ilgtspējīgi, attiet no patērētāju kultūras. Parādīt pozitīvus piemērus no citām, attīstītākām valstīm un rosināt sekot jau pasaulē pierādiem modeļiem. Projekta ietvaros paredzēts izstrādāt konceptu Latvijai – kādā Latvijā mēs gribam dzīvot.

Projekta uzdevumi

1. Izveidot festivāla ietvaros Vides dārzu, kurā tiek popularizēts videi draudzīgs dzīvesveids; 2. Veicināt zināšanu pārnesi, izmantojot ārvalstu profesionālo lektori Sue Everat no Kanāriju salām, kas prezentēs slaveno Žak Fresko Venēras projektu – ekoprojekts, kas balstās uz dabas resursu saglabāšanu, dzīvi saskaņā ar dabu, ekoloģiju; 3. Izveidot festivāla ietvaros Uztura dārzu; kurā tiek popularizēts veselīgs uzturs un bioloģiskā saimniekošana 4. Bez iepriekš minētā, festivālā darbosies Veselības, bērnu, fiziskās kultūras, sevis izziņas, dvēseles dārzs – visu dārzu mērķis ir sniegt zināšanas, aicināt izmēģināt dažādas prakses, lai veidotu savu ikdienu veselīgu, apzinātu un apkārtējiem draudzīgu. Arī LLU piedalās festivālā ar mērķi popularizēt saimniekošanu laukos.

Projekta rezultāti

1. Publikācijas presē, radio, portālos par tēmu „Cilvēks un vide” 2. Stādīts priekšā viens pozitīvs ārvalstu modelis par dabai draudzīgu dzīvesveidu: Venēras projekts 3. Latvija ir kļuvusi par vienu noVenēras projekta informācijas punktu pasaulē, turpinot popularizēt ; ekoprojektu, kas balstās uz dabas resursu saglabāšanu, dzīvi saskaņā ar dabu, ekoloģiju 4. Apkopoti vismaz 10 dalībnieki ( cilvēki/uzņēmumi) Vides dārzā, kuri popularizē videi draudzīgu dzīvesveidu 5. Apkopoti vismaz 10 dalībnieki ( cilvēki/uzņēmumi) Uztura dārzā, kuri popularizē veselīgu un cilvēkam/dabai draudzīgu uzturu un uztura ieguvi, bioloģisku saimniekošanu 6. Kopumā ir apkopoti vairāk kā 100 meistaru, prakšu, uzņēmumu, kas vedina dzīvot veselīgi, apzināti un Zemei draudzīgi kā vienotam veselam organismam.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 22.05.2016
Īstenotājs Apvienotā reģionu biedrība
Rīga, Slokas iela 59-46, LV-1007
Projekta kopējās izmaksas 13 744.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 10 210.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.