• Sākums >
  • Dabā ar izpratni" animācijas īsfilmu veidošana

Dabā ar izpratni" animācijas īsfilmu veidošana

Reģ Nr. 1-08/353/2018

Projekta mērķis

Viens no galvenajiem uzdevumiem dabas saglabāšanas nozarē un dabas aizsardzības politikas īstenošanā ir veicināt sabiedrības izpratni par dabas procesiem. Ir svarīgi bērniem jau no mazotnes mācīt un skaidrot dabas daudzveidības nozīmi un tās saglabāšanas nepieciešamību. Šī mērķauditorijas daļa ir jāuzrunā caur specifiskām komunikācijas platformām, izmantojot vizuāli viegli uztveramus komunikācijas līdzekļus, kas vienkāršā un atraktīvā veidā ļauj skaidrot dabas vērtību saglabāšanas nozīmi. Dabas izglītībā un komunikācijā ir būtiski integrēt jaunas un mūsdienīgas pieejas un informācijas pasniegšanas veidus un komunikācijas platformas, kas notur plašu sabiedrības uzmanību. Atraktīvs veids, kā piesaistīt ne tikai bērnu un jauniešu auditoriju, bet arī visu paaudžu pārstāvju uzmanību, ir asprātīgas, humora pilnas animācijas filmas. Dabas aizsardzības pārvaldes ikgadējā pamatbudžetā finansējums šāda veida aktivitātēm nav paredzēts, kā arī jāņem vērā, ka bērnu un jauniešu auditoriju nav iespējams uzrunāt ar tradicionālajām komunikācijas aktivitātēm kā preses relīzes, raksti un pat TV sižeti.

Projekta uzdevumi

Projekta uzdevums ir veidot trīs (3) animācijas īsfilmas par labas uzvedības normām dabā, lai tādējādi veicinātu izpratni par saudzīgu attieksmi pret dabas vērtībām, dabas saglabāšanu un aizsargājamām sugām.

Projekta rezultāti

Projekta rezultāti novērtējami ilgtermiņā, kad palielinoties sabiedrības izpratnei, tiek gan ietaupīti līdzekļi dabas objektu uzturēšanai, gan ir pozitīvs efekts bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Īsfilmu tematika izvēlēta analizējot biežākos un būtiskākos nepareizas rīcības piemērus dabā, ar kuriem ikdienas apgaitu laikā un reidos saskaras Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori, kā arī visbiežāk saņemtos jautājumus un komentārus Pārvaldes sociālo mediju kontos. 2018. gadā vairākkārt saņemtas vēstules un skaidrojumu lūgumi par rīcību sastopot roņu mazuļus vai, piemēram, neizpratne par liegumu skrāpēt un citādi bojāt smilšakmens atsegumus, izmantot aizsargājamos savvaļas augus. Šo pārkāpumu un nepareizas rīcības novēršana ir tieši atkarīga no katra individuālā uzvedības modeļa maiņas, līdz ar to pastāv augsta iespējamība sasniegt vēlamo rezultātu sabiedrības izglītošanā.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 31.10.2019
Īstenotājs Dabas aizsardzības pārvalde
Sigulda, Baznīcas iela 7, LV-2150
Projekta kopējās izmaksas 32 480.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 480.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 480.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.