• Sākums >
  • Ilgtspējīga būvniecība - efektīvs ceļš uz ilgtspējīgu vides resursu izmantojumu

Ilgtspējīga būvniecība - efektīvs ceļš uz ilgtspējīgu vides resursu izmantojumu

Reģ Nr. 1-08/340/2015

Projekta mērķis

Būvnozares profesionāļu, atbildīgo valsts institūciju, būvniecības pasūtītāju, studentu un citu sabiedrības sociālo grupu informēšana ar izsmeļošām publikācijām žurnālā „Latvijas Būvniecība” par ilgtspējīgas būvniecības praktiskajiem ieguvumiem, no kuriem būtiskākie – efektīva, resursus ekonomējoša būvniecība un ēku ekspluatācijas izmaksu nozīmīgs samazinājums, kas nozīmē vides resurusu ilgstpējīgu izmantošanu. Ar informatīvu un izglītojošu mērķi žurnāla lasītāju auditorijai tiks piedāvātas vairāku veidu publikācijas: 1.reālu ilgtspējīgu Latvijas objektu apskati - no būvniecības un apskaimniekošanas aspketa ar ietvertu informāciju par ekspluatācijas izmaksām, 2.būvnozares profesionāļu – arhitektu, inženieru – un valsts institūciju pārstāvju viedokļu apkopojums pēc diskusijām, kurās izskatītu praktiskas rīcības iespējas Latvijā realizēt ilgtspējīgas būvniecības metodoloģiju., 3. ilgtspējīgu būvmateriālu apskati, to izmantošana un tehnisko īpašību salīdzinājums, 4. mikroklimata iekārtu un to darbības nozīme komfortabla telpu mikroklimata uzturēšanā un ēku ilgtspējīgas ekspluatācijas nodrošināšanā.

Projekta uzdevumi

Ar skaidrojumu un precīzu argumentāciju soli pa solim rosināt izmantot ilgtspējīgas būvniecības metodoloģiju praktiskajā būvniecības procesā, kā publiskajā sektorā, tā komercsektorā, mazināt aizspriedumus par ilgtspējīgu būvniecību kā salīdzinoši dārgu procesu. Rosināt domāt par ilgtspējīgu būvniecību kā efektīvu vides resursu izmantojumu, balstoties uz praktiskiem piemēriem, un veidot platformu likumdošanas iniciatīvām būvniecības jomā, kas būtu vērstas uz plānveida ilgtspējīgu projektēšanas un būvniecības procesu.

Projekta rezultāti

Saskaņā ar TNS datiem žurnāla „Latvijas Būvniecība” auditorija ir vairāk kā 13 000, žurnālu kā vērtīgu informācijas avotu izmanto pašvaldības, valsts institūcijas, pasūtītāji, būvniecības nozares speciālisti, studenti, u.c., kuri arī ir publikāciju mērķauditorija.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.11.2015
Īstenotājs Building Design and Construction Council (BDCC)
Katlakalns, Sapņu iela 1, LV-2111
Projekta kopējās izmaksas 9 125.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 381.50 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.