• Sākums >
  • Naujene - videi draudzīgu attieksmju kopuma veidošanas vieta

Naujene - videi draudzīgu attieksmju kopuma veidošanas vieta

Reģ Nr. 1-08/338/2014

Projekta mērķis

Veidot Naujenes pagastos iedzīvotājos piederības izjūtu savai dzīves videi, kas nozīmē apzināties tuvākā un tālākā apkārtnē notiekošo un izjust savu vietu tajā.

Projekta uzdevumi

- sniegt zināšanas un veidot izpratni par vidi un tajā notiekošajiem procesiem; - sekmēt videi draudzīgas attieksmes veidošanos, kas nozīmē noteikto vērtību orientāciju un atbildības izjūtu par vidi; - attīstīt naujeniešos prasmes izmantot iegūtās zināšanas, pieņemt kompetentus lēmumus un tos īstenot; - nodrošināt Naujenes pagasta iedzīvotājiem reālas rīcības iespējas vides stāvokļa uzlabošanai, dodot viņiem iespēju izmantot iegūto teoriju un motivējot tālākai rīcībai. Visi šie uzdevumi ir savstarpēji cieši saistīti un nav atdalāmi viens no otra, tāpēc mūsu projekts ir par vidi, vidē un videi.

Projekta rezultāti

- izveidota praktiskā radošā izbraukuma darbnīca „Veidojam paši”, novadītas 3 nodarbības, izmantojot vietējo dabas materiālu; - 2 izbraukuma semināri parkā „Daugavas loki” „Kopēja atmiņa. Kopēja vide. Kopēja Daugava”. Dabas vērtību apzināšana; - 3 mācību stundas Vides izglītības programmas „Vide. Videi. Vidē” (autore S.Jefremenko)ietvaros, lai veidotu pareizu ekoloģisko apziņu dažādām vecuma grupām; - 2 praktiskās nodarbības „Sajūtu taka”, lai veidotu pozitīvu attieksmi pret apkārtējo vidi, dabu, sevi un citiem; - 1 domrakstu konkurss „Stāsti par vidi Daugavas krastos”; - izveidota 1 āra darbnīca «Daugavas krāsas» un novadītas 2 dabas terapijas nodarbības; - parkā izveidots „Videi draudzīgs stūrītis ”, kur uzstādīta 1 puķu skulptūra – „Savdabīgā parka „Daugavas loki” ainava” (3x1,5 m) ar galveno kultūrvēsturisko objektu apzīmējumiem, 1 smilšu kaste bērniem un 1 smilšu kaste, kas pielāgota bērniem ar īpašām vajadzībām, 1 „Sajūtu taka”(7 m); -„Videi draudzīgā stūrītī ” notika 6 mācību nodarbības par dabas vērtībām ,vides gidi novadīja 3 izglītojošas ekskursijas vietējiem iedzīvotājiem, novada, Latgales un citu Latvijas reģionu iedzīvotājiem, tai skaitā arī bērniem ar īpašām vajadzībām; - projekta prezentācijas laikā parādīta izrāde „Kā zvēri radīja Daugavas lokus”; - katras aktivitātes fotografēšana un informācijas ievietošana masu medijos 2 reizes, 6 reizes internetā mājas lapās www.naujene.lv , www.dnd.lv, www.lvl.lv, www.mari.lv, www.visitdaugavpils.lv

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 20.12.2014
Īstenotājs Labvēlīga vide Latgalē
"Trīs eglītes", Zastenieki, Naujenes pag., Daugavpils nov.,
Projekta kopējās izmaksas 2 999.60 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 549.66 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.