• Sākums >
  • Rudens Lielā Talka - 15. septembris ( Letsdoit akcijas ietvaros)

Rudens Lielā Talka - 15. septembris ( Letsdoit akcijas ietvaros)

Reģ Nr. 1-08/333/2018

Projekta mērķis

Lielā Talka rudenī, notiek starptautiskās talku kustības Letsdoit ietvaros. Šī viena diena, kad pasaulē notiks lielākā talka, kurā piedalīsies 118 valstis, Latvija, kā viena no šīs kustības aizsācējām, lielāku uzmanību veltīs informatīvajai kampaņai, paralēli organizējot akciju “Stādām nākotni – katram savu laimes koku”. Tās ietvaros visas pašvaldības ir aicinātas iestādīt kociņus, vai koku sēklas podos, - īpaši aicinot piedalīties pirmsskolas un skolas, lai tādejādi, bērniem un jauniešiem, kuri iespējams nevar vēl stādīt lielos kokus, būtu iespēja iestādīt sevis izraudzīto koka sēkliņu, to audzēt mājas apstākļos un kopā ar sēkliņu skatīties kā aug kociņš. Ar laiku to pārstādot dabā. Izmantojot šo starptautisko akciju, Latvijai būtu nepieciešamas parādīt – cik daudz mēs jau šeit esam paveikuši un iedvesmot citas valstis, sekot mūsu piemēram. Latvijas izaicinājums par zaļāko valsti pasaulē un tiekšanos uz šo mērķi jau ir pamanīts, tomēr līdz tam vēl tāls cels ejams. Tomēr, pareizi izvirzīts mērķis, kuram paralēli iet darbi un pareiza publiskā kampaņa, var dot labus rezultātus gan tepat uz vietas Latvijā , gan starptautiski– Latvijas atpazīstamības nostiprināšanā, kā valstij, kura veicina zaļo, ilgtspējīgo domāšanu, rīcību un attieksmi - iesaistot sabiedrību tās realizācijā.

Projekta uzdevumi

Izglītojoši pasākumi adresēti visai sabiedrībai; Iesaistīt visas pašvaldības –sadarbība ar LPS Skolas – ap 500 -akcijā ar sēklu stādīšanu. Veikt stādīšanas kartēšanu visā Latvijā;( www.talkas.lv ) Organizēt ar skolām dažādas pr akcijas – zibakcijas veltītas planētas lielākajai talkai, .kāda jebkad ir tikusi organizēta.. Veikt izglītojošu kampaņu sabiedrībā - septembris; Piesaistīt maksimāli lielu masu mēdiju interesi, lai izglītojošais un informatīvais darbs darbotos paralēli ar stādīšanas darbiem; Maksimāli piesaistīt starptautiskos medijus un starptautiskā Letsdoit kustības dalībniekus – izplatīt caur Letdsoit platformu Latvijā jau paveikto ( pavasara talkas rezultātus) , kā arī veicināt Latvijas atpazīstamību īpaši akcentējot tās mērķus par zaļumu un ilgtspējību.

Projekta rezultāti

Tiks iesaistīta un audzināta plaša sabiedrība vides jomā; Tiks veicināta Latvijas atpazīstamība, Tiks labiekārtoti pagalmi un sakoptas un apzaļumotas teritorijas – koku stādīšanas akcija. Pateicoties mazu mēdiju atbalstam, tiks popularizēta saudzīga attieksme pret vidi un aktualizēts vides veselības nozīmīgums, kā arī koku stādīšanas kampaņas laikā, tiks veicināta ilgtspējības idejas – domājot par Latvijas nākamajiem 100.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2018
Īstenotājs Pēdas LV
Rīga, Vangažu 28 - 32, LV-1024
Projekta kopējās izmaksas 17 896.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 926.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.