• Sākums >
  • Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķa pārklājuma uzturēšana

Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķa pārklājuma uzturēšana

Reģ Nr. 1-08/324/2017

Projekta mērķis

Nodrošināt uz Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķa esošā ūdensnecaurlaidīgā pagaidu pārklājuma uzturēšanu, lai nodrošinātu projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” sanācija” ietvaros radīto vērtību saglabāšanu, novērstu papildus piesārņojuma rašanās risku un iespējamos draudus cilvēka veselībai un videi.

Projekta uzdevumi

1. Veikt nokrišņu ūdens no tilpnes virs pagaidu pārklājuma paraugošanu un nosūtīšanu analīžu veikšanai akreditētā laboratorijā, lai gūtu pārliecību, ka nokrišņu ūdens virs pagaidu pārklājuma ir nepiesārņots, tas nerada negatīvu ietekmi uz sūknēšanas vajadzībām izmantojamo tehniku un šo ūdeni drīkst novadīt apkārtējā vidē. 2. Steidzamības kārtā veikt nokrišņu ūdens virs Dienvidu sērskābā gudrona dīķa ūdens necaurlaidīgā pagaidu pārklājuma atsūknēšanu, piesaistot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta specializēto transportlīdzekli, lai izvairītos no pagaidu pārklājuma un Dienvidu gudrona dīķa aizsargvaļņa bojājuma riskiem palielinātā nokrišņu ūdens apjoma dēļ. 3. Nodrošināt pagaidu pārklājumā izveidotā cauruma paraugu noņemšanai aizmetināšanu, lai preventīvi novērstu virs pagaidu pārklājuma esošā nokrišņu ūdens un sērskābā gudrona sajaukšanos, kas ievērojami palielinātu piesārņojuma apjomu.

Projekta rezultāti

Nodrošinot vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķis” teritorijas uzturēšanu, preventīvi tiek novērsti iespējamie apdraudējumi cilvēka un vides veselībai un jauna piesārņojuma rašanās.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 31.12.2017
Īstenotājs Valsts vides dienests
Rīga, Rūpniecības iela 23, LV-1045
Projekta kopējās izmaksas 3 271.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 271.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 271.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.