• Sākums >
  • Konkurss "Daba pilsētā" Liepājā

Konkurss "Daba pilsētā" Liepājā

Reģ Nr. 1-08/321/2014

Projekta mērķis

Dot iespēju liepājniekiem atraktīvā veidā iepazīties un izzināt pilsētā esošo ekosistēmu dabas vērtības, lai veicinātu pilsētnieku saudzīgu attieksmi pret dabas vidi pilsētā un izglītotu par bioloģiskās daudzveidības nozīmi ilgtspējīgā attīstībā.

Projekta uzdevumi

1. Izstrādāt konkursa „Daba pilsētā” nolikumu un saturu – uzdevumu veidus; 2. Organizēt konkursa Rudens kārtu Liepājas izglītības iestāžu audzēkņiem un sabiedrības pārstāvjiem par mežu kā ekosistēmu

Projekta rezultāti

Tiešie rezultāti: -) ir izstrādāts konkursa nolikumus, kurā izskaidrota un pamatota konkursa struktūra (divas konkursa kārtas gadā (Rudens un Pavasara kārta) par kādu no pilsētas teritorijā esošajām ekosistēmām), -) ir izstrādāta konkursa organizēšanas metodika – izmantojamie uzdevumi, aktivitātes, mērķaudtorija iesaistes un publicitātes veidi, -) 2014. gada Rudens kārtā par mežu kā ekosistēmu ir piedalījušies vismaz 35 skolēni, 15 studenti, 10 izglītības iestādēs neiesaistīti sabiedrības pārstāvji – kopā 60 dalībnieki. Konkursa organizēšanā ir piedalījušies vismaz 10 brīvprātīgie, kuri piedalījušies vienā izglītjošā seminārā. Netiešie rezultāti: -) Detalizētu informāciju par mežu kā ekosistēmu ir ieguvuši vairāk kā 200 liepājnieki – dalībnieku ģimenes locekļi un draugi, -) vispārīgāku informāciju par mežu kā ekosistēmu Liepājā ir ieguvuši reģionālo masu mediju lasītāji – vairāki 10 tūkstoši cilvēku un pašvaldības izdevuma „Katram liepājniekam” lasītāji (apmēram 50 tūkstoši cilvēku – izdevums tiek izpaltīts visās pastakastēs), -) informāciju par dažādu ekosistēmu stāvokli un resursiem ieguvusi pašvaldības Vides daļa, kas palīdzēs sagatavot nākošo Vides rīcības plānu, veicinot iedzīvotāju līdzdalību pašvaldības darbā.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 15.12.2014
Īstenotājs Sabiedrības attīstības centrs
Liepāja, T.Breikša iela 39-3, LV-3401
Projekta kopējās izmaksas 2 657.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 010.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.