• Sākums >
  • Atklāj putnu iepazīšanas burvību 2018

Atklāj putnu iepazīšanas burvību 2018

Reģ Nr. 1-08/310/2017

Projekta mērķis

Īstermiņa: Iesaistīt interesentus izglītojošās darbnīcās, pārgājienos, ekskursijās u. tml. putnu ziemošanas un pavasara migrācijas laikā tādās vietās Latvijā, kas ir īpaši vērtīgas putnu sugu populāciju uzturēšanā, tādā veidā pievēršot uzmanību dabisku dzīvotņu nozīmei un specifikai, kā arī paplašināt iedzīvotāju zināšanas par Latvijas putnu dzīves paradumiem un nozīmi dabā un cilvēka dzīvē. Ilgtermiņa: Veicināt iedzīvotāju interesi par apkārtējo vidi, padziļināt izpratni par Latvijas dabas vērtībām, izmantojot dažādas tradicionālas un inovatīvas vides izglītības metodes. Popularizēt aktīvas un izglītojošas brīvā laika pavadīšanas iespējas dabā, vērojot un iepazīstot putnus migrācijas laikā.

Projekta uzdevumi

1. Organizēt ziemojošo putnu vērošanas sacensības janvārī, pievēršot uzmanību labākajām putnu ziemošanas vietām. 2. Sarīkot vismaz 20–30 bezmaksas izglītojošus pasākumus (ekskursijas un darbnīcas) pavasara putnu dienu ietvaros aprīlī, pievēršot uzmanību putnu koncentrēšanās vietām pavasarī. 3. Rīkot putnu vērošanas sacensības „Torņu cīņas 2017”, izceļot putnu torņu vietu nozīmi. 4. Organizēt izglītojošus pasākumus par putnu būrīšu, izgatavošanu, apsekošanu un tīrīšanu. 5. Informācija par pasākumiem atspoguļot iepriekš izstrādātajās interneta vietnēs www.putnudienas.lv un www.tornucinas.lv.

Projekta rezultāti

1. Putnu vērošanas sacensībās janvārī piedalījušies vismaz 50 dalībnieki, iesaistoties gan labāko putnu ziemošanas vietu apskatē, gan par putnu vērošanas vietu izvēloties savu dārzu. 2. Putnu dienās Latvijā aprīlī piedalījušies vismaz 500-700 dalībnieku, t.sk. apmeklējot labākās putnu vērošanas vietas. 3. Putnu vērošanas sacensībās “Torņu cīņas 2017” piedalījušās vismaz 13 komandas, katra 3–4 cilvēku sastāvā (kopā ap 50), bet torņus apmeklējuši vēl vismaz 200 cilvēku. 4. Sarīkoti vismaz 3 putnu būrīšu pasākumi un iesaistīti vismaz 50 dalībnieku. 5. Informācija par pasākumiem atspoguļota iepriekš izstrādātajās interneta vietnēs www.putnudienas.lv un www.tornucinas.lv, kā arī citur internetā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.08.2018
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 25 678.88 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 20 410.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 19 110.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.