• Sākums >
  • Ventas upes dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana

Ventas upes dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana

Reģ Nr. 1-08/29/2014

Projekta mērķis

Veicināt, attīstīt, popularizēt eksakto un dabas zinātņu apguvi ģimenēm ar bērniem un jauniešiem: 1. Sekmēt skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu interesi par norisēm dabā; 2. Sekmēt ģimeņu ar bērniem aktīvu atpūtu dabā; 3. Pilnveidot iedzīvotāju izpratni par apkārtējo vidi un dabas likumsakarībām; 4. Veicināt izpratni par dabas aizsardzību Kuldīgas novadā.

Projekta uzdevumi

Projekta iesniedzējs vēlas sarīkot vērienīgu vides izziņas pasākumu – „Lido zivis”, kura ietvaros iecerēts noorganizēt 10 vides izziņas pieturas, kurās dalībnieki interesantā veidā, aktīvi līdzdarbojoties uzzinās daudz jauna par Ventas upes dzīvajiem resursiem. Lai nodrošinātu šo pieturu norisi, iesniedzējs sadarbosies ar Vides aizsardzības pārvaldes Slīteres nodaļas, Latvijas Dabas muzeja, Gaujas Nacionālā parka izglītības programmu speciālistiem. Sadarbībā ar Kuldīgas novada uzņēmējiem, kuri darbojas tūrisma jomā, tiks sniegta informācija par Kurzemes reģiona tūrisma takām, laivu braucienu plānošanu, putnu vērošanu, zemūdens niršanu, zāļu tēju vākšanu. Pasākumā tiks aicināti piedalīties vietējie ekoloģiskās produkcijas ražotāji.

Projekta rezultāti

1. Popularizēta Ventas upes dzīvo resursu saglabāšana, sarīkojot 1 vides izziņas pasākumu „Lido zivis” Kuldīgā. 2. Īstenota izglītošana par dzīvo resursu saglabāšanas nozīmi, noorganizējot 10 dažādas vides izziņas pieturas ģimenēm ar bērniem, kas sekmē iedzīvotāju izpratni un zināšanas. 3. Popularizēta makšķerēšana kā Latvijā tradicionāls un videi draudzīgs atpūtas veids, kas saistīts ar lauku vides attīstību, sarīkojot 1 izglītojošu aktivitāti „Jauno makšķernieku skola”. 4. Veicināta izpratne par aktīvu atpūtu dabā, sniedzot informāciju par vismaz 5 aktīvās atpūtas piedāvājumiem un iespējām Kurzemes reģionā 5. Veicināts iedzīvotāju zivju produkcijas patēriņš uzturā, īstenojot aktivitāti „Zivju virtuve”, kuras laikā iedzīvotāji apgūs prasmes garšīgi pagatavot zivju ēdienu no reģionā nozvejotajām zivīm. 6. Vismaz 3000 Kuldīgas novada iedzīvotāji un viesi ieguvuši izpratni par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas nozīmi. 7. Vismaz 500 bērni un jaunieši piedalījušies vides izziņas darbnīcās, tādējādi sekmējot interesi par norisēm dabām.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 15.05.2014
Īstenotājs Kultūras projektu koordinācijas centrs
Kuldīga, Raiņa iela 21, LV-3301
Projekta kopējās izmaksas 11 500.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 600.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 600.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.