• Sākums >
  • Mārupes novada iedzīvotāju iesaiste bioloģisko atkritumu kompostēšanā

Mārupes novada iedzīvotāju iesaiste bioloģisko atkritumu kompostēšanā

Reģ Nr. 1-08/298/2014

Projekta mērķis

Izglītot sabiedrību un popularizēt „zaļo” dzīvesveidu, izglītojot un ieinteresējot vienģimeņu māju īpašniekus Mārupes novadā praktiskā aktivitātē - bioloģisko atkritumu atšķirošanā, kompostēšanā un komposta izmantošanā savā saimniecībā, kā arī noteikt iespējamo apglabājamo bioloģiski noārdāmo atkritumu apjoma samazinājumu, uzsākot kompostēšanu mājsaimniecībās.

Projekta uzdevumi

• sagatavot informatīvos izdales materiālus par sadzīves bioloģisko atkritumu šķirošanu un kompostēšanu mājsaimniecībās; • sagatavot aptaujas anketas bioloģisko atkritumu šķirošanas un kompostēšanas metodes iespējamiem lietotājiem par bioloģisko atkritumu radītiem daudzumiem, to pašreizējiem apsaimniekošanas veidiem un pārstrādes iespējām uz vietas mājsaimniecībās; izplatīt sagatavotos materiālus un aptaujas anketas Mārupes novada vienģimeņu māju īpašnieku vai apsaimniekotāju vidū; • noorganizēt iedzīvotāju semināru, kurā iepazīstināt interesentus ar iespēju atšķirot un kompostēt atkritumus mājas apstākļos, iepazīstināt mājsaimniecības ar piemērotām bioloģisko atkritumu kompostēšanas iekārtām un metodēm; • veikt mājsaimniecību, kas praktiski vēlas atdalīt bioloģiski noārdāmos atkritumus un pārstrādās tos, uzskaiti; savākt un apkopot datus par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu Mārupes novadā; • sagatavot izglītojošu elektronisko materiālu Mārupes novada mājas lapai par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu un tās attīstību novadā.

Projekta rezultāti

Sagatavots informatīvais izdales materiāls iedzīvotājiem par bioloģisko atkritumu šķirošanu un kompostēšanu mājsaimniecībā – 1 lapaspuses materiāla sagatave. Sagatavota iedzīvotāju aptaujas anketas forma par bioloģiski noārdāmo atkritumu pašreizējo apsaimniekošanu un iespēju veikt to atšķirošanu un kompostēšanu – 1 forma. Materiāls izplatīts 2250 privātmājām. Informēti ne mazāk kā 50% no pašvaldības iedzīvotājiem. Noorganizēta sanāksme interesentu iepazīstināšanai ar mājsaimniecībām piemērotām bioloģisko atkritumu kompostēšanas iekārtām un metodēm. Apkopoti aptauju rezultāti un sagatavots elektronisks materiāls Mārupes novada mājas lapai par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu un tās attīstību novadā.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 30.11.2014
Īstenotājs Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija
Rīga, Kuršu iela 9-2, LV-1006
Projekta kopējās izmaksas 4 275.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.