• Sākums >
  • Bike to work nedēļas aktivitāšu nodrošināšana Rīgas pilsētā

Bike to work nedēļas aktivitāšu nodrošināšana Rīgas pilsētā

Reģ Nr. 1-08/293/2014

Projekta mērķis

Organizēt akvitiātes, ar kuru palīdzību tiks radīta pēc iespējas no sastrēgumiem brīvāka pilsēta, kā rezultātā tiks uzlabota ne tikai iedzīvotāju dzīves kvalitāte un veselība, bet arī pilsētas gaisa kvalitāte. Papildus iepriekš minētajam, aktivitāšu uzsākšana un cilvēku iesaistīšana ilgtermiņā var palīdzēt nodrošināt pievilcīgāku pilsētvidi. Nepieciešams pievērst Rīgas iedzīvotāju uzmanību tam, ka pilsētā pārvietoties ar divriteni ir izdevīgi no jebkura aspekta, kā rezultātā palielināt velosipēdistu skaitu. Tiem, kuri jau ikdienā brauc ar velosipēdu, tiks izteikta pateicība par izrādīto iniciatīvu pilsētas vides, ekonomikas, u.c. Kvalitātes veicināšanā.

Projekta uzdevumi

Veicināt velokustību kā ikdienai piemērotu ceļā uz darbu, skolu vai citās ikdienas gaitās. Iedrošināt velosipēdistus, kā arī pievērst autobraucēju un gājēju uzmanību riteņbraucējam, kā gaisa kvalitātes, savas veselības, satiksmes uzlabošanas un valsts ekonomikas veicinātājam.

Projekta rezultāti

Kampaņas īstenošanas gaitā tiks iepriecināti ne tikai vairums riteņbraucēju, kas ikdienas gaitās pārvietojas ar divriteni, bet arī tiks pievērsta citu satiksmes dalībnieku uzmanību. Ikviens garāmgājējs, garām braucējs taps iepazīstināts ar riteņbraukšanas pozitīvajiem aspektiem, dalot bukletus, kuros aprakstīti velobraucēju ieguvumi gan no gaisa kvalitātes, gan no veselības, ekonomikas u.c. pusēm. Ņemot vērā, ka ikgadējais riteņbraucēju skaits pieaugums ir 10%, vēlamais rezultāts ir tā palielināšana par 15%. Faktu varēs pārbaudīt, organizējot atkārtotu riteņbraucēju skaitīšanu. Dati tiks publicēti mājas lapā www.veloriga.lv un laikraksta Diena pielikumā Velo diena.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 30.09.2015
Īstenotājs Latvijas Riteņbraucēju apvienība
Rīga, Jēkabpils iela 19a, LV-1019
Projekta kopējās izmaksas 672.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 469.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 469.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.