• Sākums >
  • Sabiedrības izglītošanas kampaņa par videi draudzīgu neizlietoto zāļu utilizāciju

Sabiedrības izglītošanas kampaņa par videi draudzīgu neizlietoto zāļu utilizāciju

Reģ Nr. 1-08/290/2014

Projekta mērķis

Izglītot Latvijas iedzīvotājus par nepareizas neizlietoto zāļu utilizācijas nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt atbildīgu un videi draudzīgu neizlietoto zāļu savākšanas praksi.

Projekta uzdevumi

1. Informatīvas kampaņas ietvaros sniegt iedzīvotājiem informāciju par nepareizas neizlietoto zāļu utilizācijas nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, iesaistot izglītošanā farmaceitus, izmantojot sociālos tīklus, izvietojot informatīvus plakātus sabiedriskā transporta pieturvietās un Latvijas aptiekās, izmantojot radio speciālu ziņu atskaņošanu. 2. Veicināt atbildīgu un videi draudzīgu rīcību, organizējot neizlietoto zāļu savākšanas akciju Latvijas aptiekās. 3. Veicināt videi draudzīgas iedzīvotāju neizlietoto zāļu savākšanas sistēmas izveidi Latvijā, organizējot publisku diskusiju.

Projekta rezultāti

1. Informatīvās kampaņas ietvaros sabiedriskā transporta pieturvietās Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā un Ventspilī tiks izvietoti 150 plakāti (119x 175cm) ar vizualizētu informāciju par nepareizas zāļu utilizācijas ietekmi uz apkārtējo vidi un aicinājumu par šiem jautājumiem runāt ar farmaceitu un nodot neizlietotās zāles aptiekās. Plakāti tiks izvietoti vismaz divas nedēļas, bet pēc šī termiņa beigām reklāmas firma tos nenoteiktu laiku atkārtoti izvietos vietās, kas netiks izmantotas komercreklāmām. 2. Informatīvās kampaņas ietvaros vienu mēnesi vismaz 75% Latvijas aptieku, t.i. vismaz 600 aptiekās (aptieku kopējais skaits ir aptuveni 785) tiks izvietoti A1 un A2 izmēra plakāti ar vizualizētu informāciju par nepareizas zāļu utilizācijas ietekmi uz apkārtējo vidi un aicinājumu par šiem jautājumiem runāt ar farmaceitu un nodot neizlietotās zāles aptiekās. 3. Vienā no Latvijas TOP 5 raidstacijām tiks izveidoti 10 Eko ziņu raidījumi 1 min.garumā, kas tiks atskaņoti reizi dienā katru darba dienu 2 nedēļas, kuros iedzīvotāji tiks informēti par riskiem apkārtējai videi, kas rodas, ja zāles izmet kopā ar sadzīves atkritumiem, kā rīkoties, ja mājās tiek atrastas nederīgas zāles, kad zāles uzskatāmas par nederīgām. 4. Informatīvās kampaņas ietvaros vienu mēnesi vismaz 75% Latvijas aptieku – 600 aptiekās sabiedrības izglītošanā par nepareizas zāļu utilizācijas ietekmi uz apkārtējo vidi, mudinot iedzīvotājus pārskatīt zāļu krājumus un neizmantotās zāles nodot aptiekā, iesaistās vismaz 1200 farmācijas speciālisti. 5. Tiks izveidots kampaņas Twitter konts, kurā vismaz reizi nedēļā kampaņas laikā tiks publicēta informācija par zāļu pareizu utilizāciju, kampaņas norisi. 6. Neizlietoto zāļu nodošanas akcija tiks īstenota vienu mēnesi vismaz 50% Latvijas aptieku – 300 aptiekās. Akcijas laikā tiks izplatīti 60000 maisiņi neizlietoto zāļu savākšanai un 60000 informācijas lapiņas (aptuveni 6% Latvijas mājsaimniecību). Tiek plānots, ka aptiekās tiks nodoti vismaz 10000 maisiņu ar neizlietotajiem medikamentiem. 7. Tiks organizēta viena diskusija par videi drošas un efektīvas iedzīvotāju neizlietoto zāļu savākšanas sistēmas izveides iespējām Latvijā, kurā piedalīsies vismaz 25 nevalstisko organizāciju, atbildīgo valsts pārvaldes institūciju un pašvaldību pārstāvji.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 30.11.2014
Īstenotājs Latvijas Farmaceitu biedrība
Rīga, Pils iela 21, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 8 359.24 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 304.36 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 304.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.