• Sākums >
  • Radošā un izglītojošā vides nometne „Baltijas jūras sargi”

Radošā un izglītojošā vides nometne „Baltijas jūras sargi”

Reģ Nr. 1-08/277/2015

Projekta mērķis

Izglītojošās un radošās nometnes „Baltijas jūras sargi” mērķis ir ar radošām un praktiskām aktivitātēm, pielietojot neformālās vides izglītības metodes, veicināt skolēnos praktiskas iemaņas atbildīgā dzīvesveidā un veidot izpratni par Baltijas jūras ekosistēmu, kā arī veicināt lietderīga brīvā laika pavadīšanu.

Projekta uzdevumi

1. Dalībnieku iepazīstināšana ar Baltijas jūras ekosistēmu. 2. Baltijas jūras vides problēmu un to iespējamo risinājumu apzināšana. 3. Katra dalībnieka dzīvesveida apzināšana. Konkrētu un praktisku risinājumu meklēšana, kas palīdzētu dalībniekiem veidot un organizēt savu turpmāko ikdienu apkārtējai videi un tieši Baltijas jūrai labvēlīgā veidā. 4. Veselīga dzīvesveida popularizēšana un sportisku nodarbību veikšana brīvā dabā. 5. Apgūt radošas un daudzpusīgas stratēģijas, kuras pielietot vides problēmu risināšanā. 6. Sociālo kompetenču un savstarpējās komunikācijas veicināšana. 7. Jūras, kā arī citu dabas elementu iepazīšana ne tikai formālā veidā, bet it īpaši tos izjūtot ar tādām maņām kā redze, dzirde, tauste. 8. Dažādu radošu un mākslinieciski daudzpusīgu veidu iepazīšana un apgūšana, kas palīdzētu dalībniekiem izpaust savus uzskatus, sajūtas par apkārtējo vidi un dabā piedzīvoto viņiem interesantā veidā.

Projekta rezultāti

1) Zināšanas par Baltijas jūru un tās ekosistēmu 2) Zināšanas par Baltijas jūras aktuālajām vides problēmām 3) Vispārēja interese par dabu, cilvēka un apkārtējās vides mijiedarbību un tās sekām, kā arī dabas svarīguma apzināšanās 4) Sava dzīvesveida padziļināta izzināšana, kā arī brīvprātīga apņemšanās mainīt iespēju robežās ikdienas ieradumus, kas nav videi draudzīgi 5) Radoša pieeja problēmu risināšanai, kā arī pozitīva attieksme un neatlaidība, saskaroties ar grūtībām 6) Interese par savu veselību un aktīvām nodarbēm pie jūras vai citur brīvā dabā 7) Iemaņas kopīgā problēmu risināšanā ar pārējiem sabiedrības locekļiem, komandas gars, kā arī spēja identificēties ne vien ar savām, bet visas sabiedrības problēmām un vēlme atbildīgi rīkoties, lai rastu risinājumus 8) Prieks un gandarījums par piedzīvojumiem bagāti pavadītu laiku, iegūtajām iemaņām un draugiem.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 09.08.2015
Īstenotājs Zona
Liepāja, Kūrmājas prospekts 30-17, LV-3400
Projekta kopējās izmaksas 8 003.52 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 500.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.