• Sākums >
  • Latvijas izcilākie koki un to pētnieki nākamajām paaudzēm

Latvijas izcilākie koki un to pētnieki nākamajām paaudzēm

Reģ Nr. 1-08/241/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir īstenot aktivitātes, kuras stiprinās Latvijas sabiedrības valstsgribu, veicinot piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi un tās bagātību “zaļo zeltu” - apziņu par Latvijas izcilās kokaudžu vērtību un to pētnieku mūža ieguldījumu, rosinot nodot nākamajām paaudzēm kokaudžu pēcnācejus caur atbildīgu attieksmi pret mežu atjaunošanu.

Projekta uzdevumi

Projekta īstenošana risina sekojošus projekta uzsaukuma virsuzdevumus: 2.1. Informēt sabiedrību par notikumiem un iniciatīvām, kas stiprinājušas un arī nākotnē stiprinās Latvijas valsts dabas vērtības – stādīsim izcilas kokaudzes un to pēcnācējus; 2.2. Cildināt Latvijas dabas skaistumu un daudzveidību – skaidrosim ka un ka koku izcilības pazīmju kombinācijas var būt dažādas un izcilība dažādos augšnas apstākļos izpaužas atšķirīgi; 2.3. Radīt paliekošas vērtības un simbolus, kas apliecinās vēstures simbolus un jaunrades darbus – ierīkosim ainavisku izcilo koku pēnācēju kolekcijas - demo stādījumu, kas nākamajām paaudzēm kalpos gan kā gēnu banka, gan izziņas un rekreācijas vieta turpmākos simt gadus; 2.4. Veicināt sabiedrībā atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un dabas vērtību saglabāšanu – sagatavosimdidaktiskus materiālus izzinās dabnīcām un informatīvo brošūru par pētnieku devumu iepriekšējos 100 gados un izaicinājumiem nākamajiem 100 gadiem.

Projekta rezultāti

Ierīkots iežogots stādījums ar dažādu sugu izcilo koku ainavisku stādījumu ar kokiem no dažādiem Latvijas novadiem, kas vēlāk kalpos kā izzinošs rekreācijas objekts pastaigām; Apkopota informācija par izcilākajiem koku pētniekiem; Sagatavots didaktisko materiālu komplekts, novadītas darbnīcas 5 pasākumos.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2017
Īstenotājs Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”
Salaspils, Rīgas iela 111, LV-2169
Projekta kopējās izmaksas 63 596.32 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 56 686.42 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.