• Sākums >
  • Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!

Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!

Reģ Nr. 1-08/236/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir Ziemeļlatgales dabas vērtību atklāšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi, izmantojot inovatīvu vides izglītības un dabas pētniecības pasākumu kopumu, pamatotu ilgtspējīgas attīstības vērtībās, sniedzot ieguldījumu Latvijas dabas vērtību saglabāšanā, iesaistot jaunatni un Latvijas sabiedrību kopumā projekta aktivitātēs.

Projekta uzdevumi

Projekta aktivitātes notiks Ziemeļlatgales 5 novados – Rugāju, Balvu, Kārsavas, Viļakas un Baltinavas novados no 01.09.2016. līdz 30.09.2017. Cildinot Latvijas un īpaši Ziemeļlatgales dabas skaistumu un daudzveidību paredzēti: 1. Vides apziņu veidojoši pasākumi katra novada teritorijā, kas veicina ilgtermiņa atbildību pret apkārtējo vidi, aktīvi iesaistot jauniešus, seniorus un sabiedrību kopumā. 2. Vienota dabas ceļveža izdošana, kas apkopo un izceļ Ziemeļlatgales piecu novadu dabas vērtības un objektus, ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību dabai mums līdzās, stāstīt par ikdienā nepamanīto un aicināt būt saudzīgiem. Apjoms 7000 eksemplāri. 3. Pieci vides instalāciju objekti - katra novada centrā, kas caurvij dabas stihiju- ūdens, uguns, zemes un gaisa tematiku, kā arī interaktīvā veidā pievērš Latvijas sabiedrības uzmanību vides aizsardzībai, aicina pētīt un iepazīt dabas un dabas spēku daudzveidību. Vides instalāciju objektus paredzam izgatavot no izturīgiem materiāliem, kas piemēroti klimatisko apstākļu radītajai ietekmei un veidot izturīgus pret vēja brāzmām. Objekti paredzēti kā skulptūras, kā pieminekļi dabai.

Projekta rezultāti

Noorganizēti vides apziņu veidojoši pasākumi (katra novada teritorijā) Vienota dabas ceļveža izdošana (7000 eksemplāru) Izveidoti pieci instalācijas objekti (katra novada centrā), infrakstruktūras laiks ne mazāks kā 5 gadi.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2017
Īstenotājs Rugāju novada dome
Rugāji, Rugāju nov., Kurmenes iela 48, LV-4570
Projekta kopējās izmaksas 60 924.67 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 52 500.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 52 395.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.