• Sākums >
  • Latvija - zaļākā valsts pasaulē? Uzklausi koku!

Latvija - zaļākā valsts pasaulē? Uzklausi koku!

Reģ Nr. 1-08/220/2016

Projekta mērķis

veicināt sabiedrībā ilgtermiņa atbildību par mežu kā Latvijas dabas vērtību, tā saglabāšanu un saudzēšanu, meža un cilvēka mijiedarbību skatot plašākā kontekstā un caur cilvēku stāstiem atklājot dažādās meža nozīmes un meža nozīmību Latvijas iedzīvotāju vidū.

Projekta uzdevumi

1. Veikt sociāli antropoloģisku pētījumu, lai noskaidrotu Latvijas pilsētu iedzīvotāju attieksmi un attiecības ar meža telpu. Apkopot Latvijas iedzīvotāju stāstus par mežu, tā izmantošanu un attiecībām ar to. 2. Prezentēt pētījuma rezultātus, kas tiks publicēti atskaites formātā, izmantoti plašsaziņas komunikācijā un interviju stāsti tiks izmantoti akcijā "Uzklausi koku!", tādā veidā dodot iespēju iedzīvotājiem iepazīties ar īstiem cilvēku stāstiem. Veicināt sabiedrībā diskusiju par dažādām meža apsaimniekošanas formām. 3. Īstenot akciju “Uzklausi koku!” Rīgā, Liepājā, Valmierā un Daugavpilī, stāstot Latvijas dabas stāstus un izmantojot koka tēlu kā simbolisku stāstu vēstnesi. 4. Izveidot interaktīvu digitālo rīku, iepazīstinot iedzīvotājus ar akcijas “Uzklausi koku!” stāstiem digitālā formātā. 5. Organizēt praktiski informatīvus un apmācību seminārus jauniešiem Rīgā, Liepājā, Valmierā un Daugavpilī. 6. Nodrošināt projekta komunikāciju.

Projekta rezultāti

Veikts sociālantropoloģisks pētījums par cilvēku un mežu, novadīta diskusija par meža apsaimniekošanu, noorganizēta akcija “Uzklausi koku!” Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā,izveidots digitālais rīks "Uzklausi koku!", novadīti semināri

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2017
Īstenotājs homo ecos:
Rīga, Ernestīnes iela 12, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 136 401.30 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 122 761.17 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.