• Sākums >
  • Grunts un gruntsūdens piesārņojuma ar naftas produktu sanācijas darbi, riska novēršana lašveidīgo zivju nārsta upēm Gaujas Nacionālajā parka dabas lieguma zonā

Grunts un gruntsūdens piesārņojuma ar naftas produktu sanācijas darbi, riska novēršana lašveidīgo zivju nārsta upēm Gaujas Nacionālajā parka dabas lieguma zonā

Reģ Nr. 1-08/21/2019

Projekta mērķis

Projekta mērķis likvidēt iepriekšējā gadsimta deviņdesmitajos gados, mazutveida produktu piesārņojumu Gaujas Nacionālā parka dabas lieguma zonā Vējupītes gravā, kā arī mazināt nozīmīgu lašveidīgo zivju nārsta upju - Vējupītes ekosistēmu.

Projekta uzdevumi

1. Naftas produktu piesārņojuma sanācijas darbi un grunts paraugu noņemšana un laboratoriskā testēšana. (Lai veiktu visa naftas piesārņojuma iznešanu, ir nepieciešams pārbaudīt tuvumā esošo teritoriju, vai tajā nav vēl kāda neatklāta naftas bedre, veikt naftas piesārņojuma analīzi, kā arī, lai nodrošinātu pilnīgu naftas produktu piesārņojuma likvidēšanu, noskaidrot augsnes piesārņojuma apjomu ap bedrēm.) 2. Informācijas zīmes un norādes par veicamajiem darbiem, kā arī droša darba vietas norobežošana.

Projekta rezultāti

Likvidēt ilggadīgu – vairāk kā 30 gadu atpakaļ avārijas rezultātā radušos naftas produktu piesārņojumu, kas savākts pielietojot tam laikam atbilstošus absorbentus (salmu ķīpas) un, stāvās ielejas dēļ noglabāts Vējupītes krastā izraktajās bedrēs. Bedres, vidēji 0,5-2,0 kvadrātmetru lielumā Vējupītes gravā izvietotas 3 grupās 60-130 metru taisnā līnijā.

Vadlīnija Augšņu un grunts aizsardzība un sanācija
Realizācijas laiks 31.10.2019
Īstenotājs Dabas aizsardzības pārvalde
Sigulda, Baznīcas iela 7, LV-2150
Projekta kopējās izmaksas 45 500.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 45 500.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 45 500.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.