• Sākums >
  • Dabas vērtību izzināšana un vides apziņas veicināšana Priekules novadā un apkārtnē godinot Latvijas Valsts pastāvēšanas simtgadi

Dabas vērtību izzināšana un vides apziņas veicināšana Priekules novadā un apkārtnē godinot Latvijas Valsts pastāvēšanas simtgadi

Reģ Nr. 1-08/206/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veicināt un attīstīt tūlītēju vides apziņu jau pirmsskolas vecumā, veicināt vides izglītību skolas vecuma bērniem un pedagogiem caur dabas izzināšanas un izpētes aktivitātēm, izmantojot dabas vērtības un labiekārtojot vidi, tādā veidā rosinot vēlmi doties dabā.

Projekta uzdevumi

1. Izstrādāt Kalētu meža parka “Priediens” apsaimniekošanas plānu, kas palīdzēs padarīt pieejamāku un saistošāku šo parku gan Priekules novada iedzīvotājiem, gan viesiem. Papildus minētajam, izstrādātais plāns būs kā vadlīnijas dabas vērtību saglabāšanai. 2. Veicināt Liepājas Universitātes studentu dabas izziņas praksi un pieredzi nododot šīs zināšanas tālāk skolēniem un skolotājiem. Veicināt vides izglītību Priekules novadā. 3. Rosināt Liepājas apriņķa pirmsskolas vecuma bērnu vides apziņu un ieinteresētību doties dabā. Bērnu dārza bērniem tiks radīta atbilstoša vieta dabas izzināšanai un pastaigām dabā. 4. Labiekārtot vidi Kalētu meža parkā “Priediens” un radīt pievilcīgus apstākļus pirmajiem soļiem dabā Barona parkā pie Priekules vidusskolas. 5. Sadarbojoties projekta partneriem un piesaistot fotogrāfu izveidot ceļojošu un dabu cildinošu foto izstādi “Kas mīt parkā?”. Izstāde darbosies kā projektu popularizējoša un dabu cildinoša aktivitāte arī pēc projekta noslēguma, jo piedāvātu šos darbus izstādīt kultūras namos, izstāžu zālēs u.c. visā Latvijā.

Projekta rezultāti

Projekts cildinās Latvijas dabas skaistumu caur izzinošu izstādi, kas radīta sadarbībā ar dabas speciālistiem un fotogrāfu. Aktivitāšu rezultātā tiks pilnveidots Kalētu meža parks “Priediens” un tiks izveidota jauna Latvijas dabas baudīšanas un vērošanas vieta Priekules pilsētā. Projekta ietvaros tiks realizētas dažādas izzinošas un izglītojošas aktivitātes. Realizētais projekts kopumā būs kā lieliska dāvana Latvijai tās pastāvēšanas simtgadē. Minētās aktivitātes rosinās vides apziņas veidošanos bērnos, un palīdzēs pedagogiem vides izglītības jomā turpmāk. Tas nodrošinās projekta ideju dzīvotspēju pēc projekta noslēguma un potenciāli cildinās Latvijas valsts dabu kā aizsargājamu vērtību sabiedrības apziņā, tādā veidā radot ilgtermiņa atbildību pret apkārtējo vidi un dabas vērtību saglabāšanu.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2017
Īstenotājs Priekules novada pašvaldība
Priekule, Saules iela 1, LV-3434
Projekta kopējās izmaksas 84 733.62 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 74 033.94 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.