• Sākums >
  • Laivu piestātnes – pastaigu takas izveide Kandavā pie Abavas tilta

Laivu piestātnes – pastaigu takas izveide Kandavā pie Abavas tilta

Reģ Nr. 1-08/202/2017

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir izveidot infrastruktūras objektu – laivu piestātni un pastaigu taku Kandavā pie Abavas, kas vairotu izglītību par Abavu, dabas parku „Abavas Senleja” un tās apkārtnē esošajām dabas vērtībām, veicinot sabiedrībā ilgtermiņa atbildību pret apkārtējo vidi un dabas vērtību saglabāšanu.

Projekta uzdevumi

Projekta uzdevumi mērķa sasniegšanai: 1) Izstrādāt būvprojektu laivu piestātnes un pastaigu takas izveidei Kandavā pie Abavas tilta; 2) Izbūvēt laivu piestātni un pastaigu taku Kandavā pie Abavas tilta; 3) Uzstādīt izglītojoši informatīvu stendu pie laivu piestātnes un pastaigu takas par Abavu, dabas parku „Abavas Senleja” un dabas vērtībām; 4) Atklājot infrastruktūras objektu, organizēt izglītojošu pasākumu iedzīvotājiem un tūristiem par Abavu, dabas parku „Abavas Senleja” un dabas vērtībām.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātā tiks radīta laivu piestātne – pastaigu taka. Laivu piestātne – pastaigu taka tiks projektēta kā ilgtermiņa būve, daļēji novietota uz pontoniem, jo vieta pie Abavas tilta, kur atradīsies infrastruktūras objekts ir applūstošā teritorija. Lai laivu piestātne un pastaigu taka neapplūstu un būtu pieejama visa gada garumā, arī laika posmā, kad ūdens līmenis Abavā ir pakāpies, tā tiks projektēta uz pontoniem, līdz ar to, objekts visu laiku turēsies virs ūdens līmeņa un būs pieejams. Projekta rezultātā izveidotā laivu piestātne – pastaigu taka varētu palīdzēt attīstīties vietējiem tūrisma uzņēmējiem laivu nomas jomā, jo vasaras sezonā tūristi labprāt izmanto Abavu laivošanai. Laivu piestātne – pastaigu taka būs pieejama ikvienam visos gadalaikos bez maksas. Projekta rezultātā tiks nodrošināta dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, radot visiem sabiedrības locekļiem pieejamu vides infrastruktūras objektu, kas paplašinās sabiedrības locekļu zināšanas un izpratni par vidi, dabas un bioloģisko daudzveidību, motivējot izturēties atbildīgi pret nacionālas nozīmes vērtību saglabāšanu.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2018
Īstenotājs Kandavas novada dome
Kandava, Dārza iela 6, LV-3120
Projekta kopējās izmaksas 145 024.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 108 768.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.