• Sākums >
  • Latvijas Lielā talka (30.aprīlis)

Latvijas Lielā talka (30.aprīlis)

Reģ Nr. 1-08/1/2011

Projekta mērķis

Latvijas Lielā talka, kas paredzēta 30. aprīlī ir aicinājums par godu Starptautiskai Zemes dienai (22. aprīlis, kā arī iesaistoties Starptautiskas talku kustības „Lets do it” aktivitātei pavasarī visā Eiropā rīkot sakopšanas akciju) visiem tās iedzīvotājiem un pašvaldībām iesaistīties lielajā sakopšanas akcijā. Tā būs kā Lielā Talka, kura turpina jau par tradīciju kļuvušu mērķi – pēc 10 gadiem Latviju pasludināt par tīrāko Valsti pasaulē. Mērķis ir iesaistīt ap 170 000 - 200 000 talcinieku un visas pašvaldību, kā arī iestādes, skolas, augstskolas, nevalstiskās organizācijas. Laika periodā līdz talkai tiks veikta piesārņojuma kartēšana un interaktīva karte atradīsies uz mājas lapas www.talkas.lv, kura tika izveidota tieši šim pasākumam. Sadarbībā ar Inbox un Draugiem, LNT, LR2 un LTV regulāri tiks integrēti dažādi vides izglītojoši elementi. Šāda talka ir paredzēta kā ilgtermiņa pasākums katru gadu pavasarī, lai 10 gadu laikā, piesaistot arī kaimiņvalstis Baltijas reģions kļūtu par tīrāko vietu Eiropā, tādejādi gan dodot iespēju mūsu iedzīvotājiem dzīvot tīrā un sakoptā vidē un uzlabot dzīves kvalitāti un veselību, iesaistīt maksimāli daudz iedzīvotājus vides sakopšana un tādejādi veikt neformālu izglītību veselai paaudzei. Šobrīd šādas liels un pozitīvs pasākums būtu nepieciešamas visiem, kuri nav zaudējuši cerību, ka mūsu Valstij ir jāpastāv ilgtermiņā un ar nākotnes perspektīvu. Šogad pirmo reizi talkas grupa jau janvāra mēnesī sāks izglītības apakšprogrammas aktivitātes, jo 2011. gada Talka ir paredzēta ar izglītības akcentu kā galveno prioritāti. Aktivitātes notiks janvārī, februārī , martā un aprīlī. Tāpat otrs papildinājums 2011. gada talkai ir pagalmu kustība.

Projekta uzdevumi

Projekta uzdevumi: Iesaistīt visas pašvaldības –sadarbība ar LPS Skolas – 900, sadarbība ar Izglītības ministriju. Sabiedriskās organizācijas un iestādes -500 Iesaistīt ap 170 000 – 200 000 talcinieku; Veikt piesārņojuma kartēšanu visā Latvijā;( www.talkas.lv ) Veikt izglītojošu darbi sabiedrībā( janvāris – maijs) ; Sakopt piesārņotās teritorijas, kā galveno akcentu liekot bīstamo piesārņojumu vietu likvidēšanu, kā arī likvidēt Latvijas mēzos un parkos sadzīves atkritumu nelegālās izgāztuves. Iespēju robežās iztīrīt ūdens tilpnes, piesaistot ūdenslīdēju un zemūdens makšķernieku klubus. Piesaistīt maksimāli lielu masu mēdiju interesi, lai izglītojošais un informatīvais darbs darbotos paralēli ar sakopšanas darbiem; Paredzēts ir Lielās talkas filmēšana – LNT, TV5, LZK, LMK, LTV, LR2 un tiešraides.

Projekta rezultāti

Šis būtu lielākais šāda mēroga vides pasākums, kurā apvienojas Eiropas valstis. Tiks iztīrītas nelegālās izgāztuves un piesārņojums; Tiks iesaistīta un audzināta plaša sabiedrība vides jomā; Pateicoties mazu mēdiju atbalstam, tiks popularizēta saudzīga attieksme pret vidi;

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.05.2011
Īstenotājs Latvijas Olimpiešu klubs
Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 189 384.24 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 56 914.87 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 56 914.87 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.